Domů » Bleskovky » MeteoMapy: Informace o počasí a srážkách nově ve verzi pro Android

MeteoMapy: Informace o počasí a srážkách nově ve verzi pro Android

Před nedávnem se na Google Play objevila nová aplikace MeteoMapy, která je stejně jako verze pro iOS k dispozici zdarma. Aplikace zobrazuje meteorologické informace o počasí (srážky, teploty, kamery…) přímo na mapě České republiky a také na území Německa. Jednou z hlavních funkcí je možnost zasílat informace o počasí samotnými uživateli přímo z telefonu – integrace sociálního prvku. Aplikace nahradila předchozí verzi z roku 2009, kdy byl dostupný pouze radar.

 

MeteoMapy zobrazí na mapě aktuální srážky nad Českem s přesností na jeden kilometr. Nechybí ani předpověď jejich vývoje na následující hodinu, díky čemuž poznáte, kdy přeháňka dorazí do vašeho města. Na mapě jsou dostupné údaje z více než 100 meteorologických stanic, které zaznamenávají teplotu, vítr, srážky ale i vlhkost nebo tlak vzduchu.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
Cena: zdarma

U každé stanice je v přehledném grafu uveden vývoj teploty. V případě bouřek aplikace zobrazí také místa, kde uhodil blesk. Na základě radarového snímku potom poznáte, jak se bude bouřka nadále vyvíjet. Radarové snímky se na mapě aktualizují každých 10 minut.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).