Šifrování soukromých konverzací je v dnešní době u komunikačních aplikací naprostým standardem. Zatímco většina kecálků šifruje veškeré konverzace, Facebook Messenger se stále této funkcionalitě sveřepě brání. Ve výchozím stavu komunikace šifrována není, nicméně skrze nastavení jednotlivých konverzací (případně pomocí potažení zespodu nahoru na konci vlákna) lze spustit takzvaný „tajný režim“, který disponuje nejen koncovým šifrováním, ale třeba také mizejícími zprávami.
Nyní tento režim už není omezen pouze na konverzace jednotlivců, ale také pro skupinové konverzace či audio a videohovory. Mezi další novinky patří upozornění, pokud si někdo pořídí screenshot konverzace, přibyla podpora GIFů, samolepek, reakcí, odpovědí, přeposílání a indikace toho, že někdo zrovna píše. Poslední podstatnou novinkou v šifrovaném režimu je upozornění v případě, když protistrana pořídí snímek konverzace.
Koncové šifrování konverzací ve výchozím stavu stále chybí
Ačkoli jsou novinky v rámci tajného režimu vítanou změnou, mnohem lepší by bylo zavedení koncového šifrování napříč všemi konverzacemi bez nutnosti spuštění speciálního konverzačního vlákna. Ostatně WhatsApp, který taktéž patří společnosti Meta, umí koncové šifrování v základu.