Domů » Bleskovky » Messenger funguje jako samostatná webová stránka: Oddělí se od Facebooku i na webu?

Messenger funguje jako samostatná webová stránka: Oddělí se od Facebooku i na webu?

Facebook před nedávnem na konferenci F8 odhalil novinky týkající se modré sociální sítě, přičemž důraz byl kladen na komunikátor Messenger. Facebook má v plánu z něj udělat platformu, která se otevře obsahu třetích stran a v počátku bude možné Messenger propojit s více než 40 aplikacemi.

  

Od včerejšího dne již mohou vybraní uživatelé používat Messenger samostatně na webové stránce messenger.com, služba se podle ohlasů šíří postupně. Dostupné jsou veškeré funkce známé z mobilních aplikací či webového facebooku – chatování s jednotlivci i v rámci skupiny, hlasové hovory, videohovory, zasílání smajlíků a samolepek apod.

  

Facebook chce zjevně učinit z Messengeru jednoduchý a přesto silný multiplatformní nástroj pro komunikaci, který nebude zatížen samotnou sociální sítí. Podle posledních informací zatím nemá být chat z Facebooku odstraněn, pouze bude možnost používat jej samostatně na vlastní doméně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. gaspic (neregistrovaný)

    vybraní uživatelé? kdo ano a kdo ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).