TOPlist

MediaTek Dimensity 9200 dorazí příští týden. V benchmarcích poráží i Apple A16

mediatek dimensity

Už tento měsíc budou nejspíš představené nové vlajkové čipsety pro příští vrcholné smartphony s Androidem. Nejočekávanější je Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který má dorazit za dva týdny, ovšem ještě dříve bude odhalen MediaTek Dimensity 9200. Čínský výrobce zvolil datum premiéry na příští úterý 8. listopadu a jak ukazují předběžné benchmarky, máme se opravdu nač těšit.

MediaTek 1

MediaTek Dimensity 9200 (název na rozdíl od data představení ještě není oficiálně potvrzený) by měl nabídnout poměrně znatelný nárůst hrubého výkonu a několik nových funkcí navrch. Benchmark AnTuTu například vykázal skóre 1,26 milionu bodů, což je působivé mezigenerační zlepšení – loňský Dimensity 9000 ve stejném testu získává okolo 1 milionu bodů. Procesorovou jednotku nového SoC mají tvořit tři různé typy jader běžící ve frekvencích 3,05, 2,85 a 2,00 GHz.

Špatný výkon nepodal Dimensity 9200 ani v benchmarku GFXBench, kde díky novému grafickému čipu ARM Immortalis-G715 MC11 s nativní podporou ray tracingu poráží jak Snapdragon 8 Gen 1, tak i Apple A16 Bionic. Je však nutné podotknout, že meziplatformní srovnání nemusí být vypovídající. Rozhodující asi bude přímé srovnání právě s chystaným Snapdragonem 8 Gen 2.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku