Domů » Bleskovky » MB Chronowing: Elegantní chytré hodinky od HP pro pořádné chlapy

MB Chronowing: Elegantní chytré hodinky od HP pro pořádné chlapy

Příznivci nositelných technologií a zvláště chytrých hodinek nebo sportovních náramků mají dnes již poměrně pestrý výběr produktů. Většina výrobců se ale soustředí především na co největší nabídku funkcí, jen několik z nich si postavilo jako první prioritu design a za tento krok můžeme pochválit například Motorolu a jejich hodinky Moto 360 (viz náš videopohled). Většina chytrých hodinek má ale poměrně „geekovský“ vzhled a nejspíše byste si je nevzali k saku do divadla nebo na významnou schůzku.

Společnost HP se rozhodla právě tento problém vyřešit a ve spolupráci s designerem Michaelem Bastianem připravili řadu velice elegantních hodinek MB Chronowing, za které by se nestyděl žádný gentleman. Základní model nabídne 44 milimetrů tlustou ocelovou konstrukci, 3 vyměnitelné pásky (gumový, nylonový a kožený), voděodolnost až do 50m hloubky a týdenní výdrž.

U limitované černé edice se můžete těšit navíc na řemínek z krokodýlí kůže a safírové krycí sklíčko. Funkce jsou ale bohužel také limitované; konkrétně MB Chronowing připojíte jen k iPhone 4S a novějším nebo k Androidu od verze 4.3 dále a zobrazíte na nich textové zprávy, emaily, události kalendáře, sportovní výsledky, ceny akcií, počasí nebo budík, půjde pomocí nich taktéž ovládat hlasitost hudby na telefonu a přepínat skladby. MB Chronowing budou na prodej od 7. listopadu exkluzivně na americkém e-shopu Gilt (je možné zaslání do ČR) za cenu 350 dolarů, tedy téměř 8 000 Kč. Pro limitovanou černou edici sáhnete výrazně hlouběji do kapsy, ta bude stát 650 dolarů, což vychází zhruba na 14,5 tisíc Kč. Musíte si ale pospíšit, limitovaná edice bude omezena počtem 300 kusů.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

13 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Nestydel zadny gentleman? No nevim nevim :D zajimalo by me, jakou maj vydrz, protoze display nevypada na 16 mil barev a high density :D tak jako tak mi jsou ukradeny, protoze HP dava do tiskaren „kurvitka“ a tim padem jsou pro me vsechna jejich zarizeni zajimava asi stejne jako makety telefonu ve vyloze T-mobile.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Keby si si dal troche viac namahy s citanim tak by si sa dozvedel ze vydrz by mala byt 1. tyzden.

  • Johny (neregistrovaný)

   Možná sem to přehlíd no. Díky za upřesnění.

  • LOL (neregistrovaný)

   No Johny, a teraz vyzearas ako curak, co samozrejme nepopiera ze nim naozaj nie si …

  • Johny (neregistrovaný)

   ? Kvůli tomu že jsem se přehlédl? Klidně mohl být článek doplněn potom. I kdyby ne, což přiznávám, že je pravděpodobnější, neomylný LOL opravdu nejsem. Nakonec to stejně neodpovídá na druhou část otázky a to jakým způsobem funguje ten displej. Pro mě je především č****k člověk, co reaguje útočně jako ty na věci a dialog, který se ho vůbec netýká. Takže prosím, hleď si svýho a mindráky si jdi léčit nejlépe někam na sluníčko.

  • Ľudia ale vychádzajú aj z tvojich predchádzajúcich komentárov.

  • Johny (neregistrovaný)

   A to se týká HP jak? Co to má s čimkoliv společnýho. Jestli máš problém semnou a chceš si měřit šuliny, přijeď za mnou, rozflákáme si držky a hotovo. Jestli tu chceš ale pokřikovat jak malej fakan, sorry, já v tom smysl nevidim. Abysme si tady nadávali do čůráků jen proto, že zrovna druhej kamkoliv něco napíše? To se děte léčit kluci.

 2. borix (neregistrovaný)

  Týdenní výdrž je konečně trochu použitelná, funkce bohatě stačí.

  Jinak design těla mi dost připomíná Hoblot Big Bang.

 3. otrasne su, take pre starych ludi…

 4. alexnoc (neregistrovaný)

  No tak poznámka k hodinkám, jejich vizuál je spíše „sportovnějšího charakteru“, tudíž ani tyto hodinky si žádný uvědomělý gentleman nevezme ani do divadla, ani na žádnou společenskou událost. Možná tak na hory, nebo nedělní projížďku sportovním vozem. Ovšem toto předpolkádám v Evropském měřítku, jelikož je design těchto hodinek orientován na americký trh, kde je z pohledu Evropana produktový desing v úpadku, pak ano, tam by se mohli najít odvážlivci, kteří s těmito hodinkami absolvují společenskou událost. Pravdou však zůtává, že lidé, kteří na kvalitní elegantní hodinky mají o tyto nezavadí, lidé kteří elegantní hodinky chtějí, ale nemají na ně, pečlivě vybírají jedny reprezentativní a o tyto taky nezavadí, no a většina ostatních, kteří si tyto hodinky zvolí, tak nebudou řešit jestli jsou nebo nejsou vhodné tam, či onam, prostě proto, že se o to nezajímají, nebo ani takové akce nenavštěvují. Takže obyčejné hodinky, které gentlemana neosloví, geeka neosloví a ostatní na ně prostě musí narazit a musí je jim líbit. Nic víc bych z nich nedělal.

  • Johny (neregistrovaný)

   +1 zlatá slova, zrak mi plane. Konečně někdo kdo ví co řiká. Měl bys tu psát recenze na hodinky :D

  • alexnoc (neregistrovaný)

   To bych nemohl, tohle je především web o mobilní technologii a já zatím nevidím žádnou reálnou přidanou hodnotu v jakýchkoli smartwatch. Je to jen příslušenství, které dost často ani nevypadá hezky. Takže dokud se neobjeví nějaký opravdu smysluplný důvod, proč takovéto příslušenství vlastnit, tak zůstanu u klasických hodinek. ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).