Domů » Bleskovky » Máte předplatné Office 365? Váš OneDrive je nyní o 1 TB větší, ostatním se kapacita zdvojnásobila

Máte předplatné Office 365? Váš OneDrive je nyní o 1 TB větší, ostatním se kapacita zdvojnásobila

Microsoft na konci minulého měsíce oznámil změny v ceníku svého cloudovho úložiště OneDrive a navýšení základní kapacity zdarma ze 7 na 15 GB. Tyto změny probíhají právě v těchto dnech, vaše základní úložiště by mělo být v tuto chvíli více než dvojnásobné. Uživatelům, kteří si založili OneDrive (dříve SkyDrive) v době, kdy byla základní kapacita 25 GB, jejich prostor zůstává, pouze je rozdělen na dvě části – běžných 15 GB zdarma + 10 GB jako bonus za věrnost.

  

Předplatitelé kancelářského balíku Office 365 ke svému účtu dostávájí rovnou 1 TB prostoru, stejně jako zákazníci OneDrive for Business. V případě zájmu o vyšší kapacity lze dokoupit více prostoru za nové ceny, v rámci zjednodušení služby Microsoft odstranil výhodnější roční předplatné a nabízí pouze měsíční balíčky: 100 GB navíc vás přijde měsíčně na 46 Kč (tj. 552 Kč za rok), 200 GB stojí dvojnásobek (1 104 Kč ročně). Stávající roční tarify budou v dohledné době změneny na měsíční a jejich předplatitelům bude vrácen rozdíl.

  

Poslední novinkou v OneDrive, která však nebyla oficiálně oznámena a objevili ji redaktoři serveru LiveSino ve zdrojovém kódu služby, bude navýšení kapacity pro uživatele, kteří si do svého cloudového úložiště nahrají svoji hudební sbírku. Pro tyto účely má být na OneDrive k dispozici speciální složka o velikosti až 20 GB, hudbu poté bude možné spouštět pomocí služby Xbox Music.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Vcera 16.7.2014 to bolo este len 7GB ale dnes je to uz naozaj 15GB plus kto uklada fotky na onedrive tak ma bonus dalsich 3GB… Takze je moznost mat 18GB…

 2. Kdo má 25GB, tak s uploadem fotek na OneDrive má celkem 28GB (dneska jsem na to koukal). Což je dobré :-) ještě je možnost samozřejmě sbírat referaly.

 3. Jsem potěšen, využívám OD hlavně na zálohu fotek a každý GB dobrý… Těch 100 GB si možná pořídím…

 4. Zdenek (neregistrovaný)

  Opravte si prosím v nadpisu Office 356 na 365.

 5. môžem potvrdiť, že ten 1 TB mi tam už nabehol :)

 6. joztar (neregistrovaný)

  ano potvrdzujem uz tam mam 18gb :) suuper

 7. Tyler (neregistrovaný)

  No mne to zdvojnásobilo jen tech 7GB, ale ne voucher k Surface.. takze z puvodnich 210 mam 217 a ne 420… ale stejne to potesi.. :D

 8. Gater (neregistrovaný)

  A to ze je ta synchronizace souboru pomalá jako hlemyzd uz nikdo neresi

  :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).