Domů » Bleskovky » MasterPass přichází do ČR: MasterCard slibuje pohodlné a bezpečné platby online

MasterPass přichází do ČR: MasterCard slibuje pohodlné a bezpečné platby online

Společnost MasterCard včera na český trh uvedla další novinky v oblasti digitálních plateb. MasterPass je platební služba, která umožní zákazníkům rychle a bezpečně platit u všech zapojených on-line obchodníků, na internetu nebo přímo v mobilu. Uživatelé si stáhnou nebo aktualizují aplikaci MasterCard Mobile ve svém mobilním telefonu nebo tabletu, uloží údaje o svých platebních kartách i doručovací adresu, a pak už jen pomocí pár kliků platí ve všech e-shopech v ČR i v zahraničí, kde je uvedeno logo „Nakupuj s MasterPass“.

Digitální peněženka MasterCard Mobile se zapojuje do celosvětové služby MasterPass, která zrychluje a usnadňuje nakupování na internetu. Zákazník zadává údaje o své platební kartě i doručovací adresu pouze jednou a nemusí se registrovat u jednotlivých obchodníků. V současnosti MasterPass využívá přes 40 tisíc obchodníků po celém světě. U nás ho mezi prvními spouští Alza.cz, České dráhy a DameJidlo.cz, kteří službu podporují speciálními akcemi pro své zákazníky.

 

Zákazníci nemusí při platbě opakovaně opisovat číslo své karty, zadávat soukromé údaje včetně dodací a fakturační adresy, ani bezpečností kódy CVV2, CVC2, CID. Všechny údaje bezpečně předá MasterCard Mobile prostřednictvím služby MasterPass a obchodník pak již dostane pouze vyrozumění o uskutečněné platbě. Víceúrovňové zabezpečení chrání jak před finančními podvody, tak i soukromí nakupujících.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Mobilní aplikace je dostupná pro Android a iOS, verze pro Windows Phone je v přípravě a k dispozici by měla být během následujících měsíců.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Doporučil bych všem uživatelům této aplikace nejprve provést root, nainstalovat custom rom a nějakou speciální klávesnici.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).