Domů » Bleskovky » MasterCard bude podporovat mobilní platby v rámci Android Pay

MasterCard bude podporovat mobilní platby v rámci Android Pay

Tento týden jsme se na konferenci Google I/O dočkali představení služby Android Pay, která umožní držitelům debetních, kreditních, firemních či předplacených karet MasterCard používat smartphony se systémem Android ke každodenním nákupům v obchodech a v rámci aplikací pro Android.

Podle aktuální zprávy Federal Reserve zaplatilo mobilním telefonem prostřednictvím platebního terminálu již 39 % lidí, kteří běžně využívají mobilní telefony k placení. To dokazuje zvýšenou poptávku po jednoduchých a bezpečných způsobech, jak provádět platbu přímo ze zařízení. MasterCard vybudoval základ pro bezpečné mobilní transakce, když zavedl před deseti lety bezkontaktní platby a v roce 2013 dodal digitální platformu, jež poskytuje dnešní mobilní platební řešení.

Dnes lze platit bezkontaktně s MasterCard u více než tří milionů obchodníků v 68 zemích světa. Díky MasterCard a Android Pay jsou platby jednoduché a bezpečné, a spotřebitelé tak mohou používat svoje karty kdykoliv a kdekoliv.  Pro spotřebitele i obchodníky přinese každý nákup s kartou MasterCard přes Android Pay stejnou úroveň bezpečnosti, benefitů a garancí jako jakákoliv jiná transakce MasterCard. A navíc je spotřebitelům poskytnuta další úroveň ochrany, jelikož Android Pay nesdílí číslo karty s obchodníkem.

Android Pay však bude dostupný (s verzí KitKat a vyšší) zatím pouze v USA v nadcházejících měsících. Platební metoda bude akceptována převážně v předních amerických obchodech, restauracích, samoobsluhách, u přepravců nebo na čerpacích stanicích.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Martin P. (neregistrovaný)

    Psal jsem to už na Lupě . Neuspěl apple neuspeje Google

    Platby přes mobil nejsou o tolik jednoduší nebo levnější. Embosovaná funguje i offline, karta je přeci jen vodě odolná, nedojdou v ní baterky, u mobilu se pinu stejně nevyhnete jako u karty atd…

    Svět není prostě USA a i tam ukázali těmhle systémů záda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).