Domů » Bleskovky » Mapy.cz přidávají nový obsah pro milovníky zimních sportů, do konce roku i na mobilech

Mapy.cz přidávají nový obsah pro milovníky zimních sportů, do konce roku i na mobilech

Služba Mapy.cz si po loňském zveřejnění běžkařských tras připravila další novinku pro všechny milovníky zimních sportů. Tou je kompletní zimní mapa se všemi důležitými informacemi pro sportovce, například popis sjezdovek, zimní tyčové značení a další. Těšit se mohou i majitelé chytrých telefonů s aplikací Mapy.cz, kam budou zimní mapy do konce roku přidány.

Nové mapové podklady zaujmou nejen svojí podrobností, ale také doplňkovým obsahem. Běžkaři zde najdou informace o trasách, jejich odlišení podle druhu (páteřní magistrály, udržované stopy, turistické stopy, závodní tratě), horské tyčové značení a dokonce němé značky, které znázorňují zásadní cíle Krkonoš. Nebude chybět ani plánovač tras doplněný o výškový profil trasy, kterou se běžkaři chtějí vydat.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Ve speciální zimní úpravě se nezapomnělo ani na fanoušky sjezdového lyžování. Mapy.cz u lyžařských areálů znázorňují vedení vleků a trasy jednotlivých sjezdovek včetně jejich odlišení podle barvy a obtížnosti. Zároveň informují o tom, zda má sjezdovka nebo vlek nějaké obecně užívané jméno, či zda jsou v noci osvětlené. V mapě uživatelé najdou i známé snowparky, bobové dráhy a také tolik potřebná parkoviště, aby věděli, kde mohou odložit čtyřkolé členy rodiny.

Díky spolupráci s Asociací lanové dopravy budou k jednotlivým prvkům v mapě doplněny i interaktivní informace, např. aktuální počasí a stav sněhu v jednotlivých zimních střediscích.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. xaws (neregistrovaný)

    Škoda že nejde v zimních mapách zapnout turistické trasy. V terénu je to někdy jediné vodítko.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).