Domů » Bleskovky » Mapy Nokia HERE a kalendář od Googlu jsou nově dostupné pro iOS

Mapy Nokia HERE a kalendář od Googlu jsou nově dostupné pro iOS

Oblíbená navigační aplikace HERE od finské Nokie je konečně zcela multiplatformní, po Windows Phone, Windows a Androidu nyní přichází verze pro iOS.

  

Stejně jako na předchozích platformách si i uživatelé jablečného systému mohou užívat možnosti stahovat si mapové podklady a hlasové pokyny pro offline použití. Aplikace vás navede nejen autem, ale rovněž pěšky či městskou hromadnou dopravou ve vybraných městech. Po připojení k internetu lze navíc získat přehled o aktuální dopravní situaci nebo využít rozsáhlé databáze bodů zájmu včetně fotografií a hodnocení uživatelů, kteří tato místa navštívili.

Oblíbené lokace si můžete ukládat do vlastní sbírky, která pak bude synchronizována s HERE účtem a všemi zařízeními, která používáte. Pro instalaci je zapotřebí vlastnit minimálně iPhone 4S s iOS7. Odkaz pro stažení níže není ještě v tuto chvíli aktivní, brzy však bude.

Odkaz na App Store

Druhým přírůstkem do App Store je Google kalendář. Jedná se prakticky o stejný kalendář, který znají majitelé zařízení s Androidem v kabátku zvaném Material Design. Nabízí několik náhledů, příchozí události na váš Gmail lze do kalendáře přidávat automaticky.

 

Kalendář spolupracuje jak s vlastním kalendářem v iOS, tak s kalendářem Google či Microsoft Exchange. Pokud tedy používáte více služeb, máte možnost na ně nahlížet z jednoho místa. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z následujícího odkazu.

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. HERE mapy při pokusu o stažení hlásí chybu:

  „The item you´ve requested is not currently available in the Czech Store“

  Že by nebyl pro nás??:)

  • „Odkaz pro stažení níže není ještě v tuto chvíli aktivní, brzy však bude.“

  • Já to našel na stránce [odkaz] kde již byl pro iOS dostupný. Tento článek jsem nečetl, ale čekal jsem když ho mají tam, bude korektně i pro nás…

 2. Dareb (neregistrovaný)

  Vidím,že je v navigaci několik jazyků, ale navigování v češtině chybí. Bude?

 3. Česká lokalizace chybí a i navigování česky chybí… No snad v budoucnu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).