Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Dlouho očekávaný okamžik konečně přichází: Mapy Google budou použitelné i offline

Dlouho očekávaný okamžik konečně přichází: Mapy Google budou použitelné i offline

Mapy od společnosti Google patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejvíce využívaných mapových podkladů. Nemalou zásluhu na tom bezpochyby má i jejich komplexnost, s internetem na nich naleznete téměř cokoliv, s kvalitní navigací jako bonusem. Bez internetového připojení však jejich inteligence prudce klesla a navigace se stala téměř nepoužitelnou.

  

Google však pomalu uvolňuje novou verzi aplikace, jejíž příchod slíbil na své letošní konferenci I/O. Hlavní novinkou je právě offline navigace, která umožňuje stáhnout oblast celých států i kontinentů, namísto pouze malé oblasti, jak to bylo možné doposud. Mimo to bude fungovat offline vyhledávání, uživatel dostane mimo jiné i informace o otevíracích dobách obchodů a jejich hodnocení ostatními návštěvníky.

  

Po stažení oblasti bude navigace fungovat i s připojením k internetu, pokud však dojde ke ztrátě signálu, případně pokud si internet vypnete, offline režim se zapne automaticky. Google také slíbil, že bude mapy aktualizovat, nemusíte se tedy bát, že by stažené podklady časem zastarávaly. Aktualizace se již dostává do obchodu Play, na iOS přijde o něco později.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

  1. LubiCzech (neregistrovaný)

    Offline … offline oblast bude k dispozici na 1 měsíc …

  2. Mako (neregistrovaný)

    zle rozumíš, není tam napsáno všechno, cio je z anglických zdrojů. Měsíc je tam, ale! Po měsíci se ti to nevymaže, ale zaktualizuje. Tzn. měsíc to bude neaktuální, ne či před výmazem

  3. htcjirka (neregistrovaný)

    To co je běžné u jiných léta, se google nyní naučil, to je pomalu na oslavu. A pak kdo je „čekanka“ :-D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel