Domů » Bleskovky » Máme první informace o Apple Watch Series 6. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Máme první informace o Apple Watch Series 6. Na jaké novinky se můžeme těšit?

V příštím roce se můžeme opět těšit na záplavu nových jablečných zařízení, přičemž podle renomovaného informátora Ming-Chi Kua nemá chybět ani nová generace hodinek Apple Watch s pořadovým číslem 6. Co o připravovaných hodinkách víme?

Apple Watch Series 6: vyšší výkon, lepší voděodolnost

Apple Watch Series 6 si patrně ponechají stejný design jako současná generace, avšak nabídnou několik drobných vylepšení. Uvnitř má například tikat zbrusu nový čip Apple S6 s LCP obvody, což má přinést nejen vyšší výkon, ale také vylepšenou konektivitu.

Apple Watch Series 5 03
Ilustrační obrázek (Apple Watch Series 5)

Kromě toho by měly být hodinky ještě více odolné vůči vodě a vydržet delší ponoření. Podle předchozích spekulací bychom se navíc mohli dočkat MicroLED displeje a funkce sledování spánku. Na další detaily je ještě brzy, premiéra nových Apple Watch se zřejmě odehraje až v druhé polovině příštího roku.

Podle nové patentové přihlášky, která byla podána v minulém roce, Apple také přemýšlí o integraci poddisplejové čtečky otisků prstů do hodinek Apple Watch. Díky tomuto řešení by mohlo jít biometricky ověřovat identitu uživatele přímo na hodinkách např. při platbách skrze Apple Pay nebo při přihlašování k blízkému jablečnému zařízení, například MacBooku, nicméně je velice nepravděpodobné, že bychom se s touto technologii setkali už u Apple Watch Series 6.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).