Domů » Bleskovky » Apple chce dostat Touch ID pod displej chytrých hodinek

Apple chce dostat Touch ID pod displej chytrých hodinek

iPhone X před dvěma roky vyměnil technologii Touch ID za Face ID, patrně kvůli tomu, že do té doby neexistovala spolehlivá poddisplejová čtečka otisků prstů, a Apple potřeboval u svých telefonů ztenčit rámečky okolo displeje. Toto rozhodnutí ovšem přineslo kontroverzní výřez v displeji a nový způsob ovládání jablečných telefonů gesty. Nyní se zdá, že se Apple k technologii Touch ID vrátí, ovšem nikoliv u iPhonů.

Biometrické ověřování na hodinkách

Podle nové patentové přihlášky, která byla podána v minulém roce, přemýšlí Apple o integraci poddisplejové čtečky otisků prstů na hodinkách Apple Watch. Díky tomuto řešení by mohlo jít biometricky ověřovat identitu uživatele přímo na hodinkách např. při platbách skrze Apple Pay nebo při přihlašování k blízkému jablečnému zařízení, např. MacBooku.


Zda Apple bude experimentovat s poddisplejovými čtečkami prstů i u iPhonů, zatím nevíme. Určitě však po nějaký čas zůstane u Face ID, byť v menším výřezu displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

„Touch ID pod displej“ Ajaj, to vám šašek dá sežrat… :D

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Unikat zije v 2D svete…

uni
Uživatel
uni

V tom článku jsou větší excesy. Např. o autentizaci samotné nebo domnělý návrat k TouchID, který Apple ale neopustil (Mac).

uni
Uživatel
uni

„Díky tomuto řešení by mohlo jít biometricky ověřovat identitu uživatele přímo na hodinkách např. při platbách skrze Apple Pay nebo při přihlašování k blízkému jablečnému zařízení, např. MacBooku.“
Nope. K tomu slouží hodinky samotné. Ty, dokud nejsou po autentizaci sundány samy fungují jako autentizační princip. Je vysoce překvapivé, že to redakce neví.
K čemu může posloužit ona biometrie je autentizace do hodinek, kterou je třeba dnes provést na iVěci. Další z kroků, které vedou k osamostatnění provozu hodinek bez další Applí věci.

zipiik
Uživatel
zipiik

Podle mě to dává smysl, autentifikuješ se Watch, aby tě Watch autentifikovali v Macu.

uni
Uživatel
uni

Zbytečné. Stačí jen, že jsou Watch v dosahu. Ony samotné jsou autentifikátorem. Dokud si je nesundáš. Je nabíleni zpřesnění pomocí UWB, předpokládám v AW6.

zipiik
Uživatel
zipiik

Oni tě Watch pustí do Macu aniž by věděly, že je máš na ruce ty?

uni
Uživatel
uni

Uf, přečti si ten původní text znovu. Tohle je už druhý redundantní dotaz, na který je odpověď v prvním mém příspěvku.

zipiik
Uživatel
zipiik

Odemknutí Macu
S hodinkami na ruce jednoduše probuďte Mac – bez zadávání hesla.
Tip: Je pouze třeba, aby byly hodinky Apple Watch odemčené.

lukass71
Uživatel
lukass71

A proc bys je na ruce nemel ty? Pokud ti je nekdo ukradne, tak jsou zamcene, tudiz se do macu nedostanes.

Carda
Anonym
Carda

Proč tam nedají výřez na Face ID? :D

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

Pssst, to jeste nikdo nevi…nakonec to bude kombinace Touch ID a Face ID, proste si prilozis hodinky na celo…