Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Apple chce dostat Touch ID pod displej chytrých hodinek

Apple chce dostat Touch ID pod displej chytrých hodinek

iPhone X před dvěma roky vyměnil technologii Touch ID za Face ID, patrně kvůli tomu, že do té doby neexistovala spolehlivá poddisplejová čtečka otisků prstů, a Apple potřeboval u svých telefonů ztenčit rámečky okolo displeje. Toto rozhodnutí ovšem přineslo kontroverzní výřez v displeji a nový způsob ovládání jablečných telefonů gesty. Nyní se zdá, že se Apple k technologii Touch ID vrátí, ovšem nikoliv u iPhonů.

Biometrické ověřování na hodinkách

Podle nové patentové přihlášky, která byla podána v minulém roce, přemýšlí Apple o integraci poddisplejové čtečky otisků prstů na hodinkách Apple Watch. Díky tomuto řešení by mohlo jít biometricky ověřovat identitu uživatele přímo na hodinkách např. při platbách skrze Apple Pay nebo při přihlašování k blízkému jablečnému zařízení, např. MacBooku.

Zda Apple bude experimentovat s poddisplejovými čtečkami prstů i u iPhonů, zatím nevíme. Určitě však po nějaký čas zůstane u Face ID, byť v menším výřezu displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments