Domů » Bleskovky » Majitelé OnePlus by Android 12 neměli instalovat, hrozí jim poškození telefonu

Majitelé OnePlus by Android 12 neměli instalovat, hrozí jim poškození telefonu

S betaverzemi není legrace, pokud nejste vývojář, který je připraven na každou možnou eventualitu. O tom se přesvědčilo také několik uživatelů chytrých telefonů značky OnePlus, která pro některé své modely zveřejnila betu Androidu 12 dříve, než to Google zamýšlel. Aktuálně si nehotovou verzi můžete stáhnout na zařízení Pixel, přičemž další telefony mají postupně následovat. Ve OnePlus nicméně nevydrželi čekat.

Android 12 1
Ilustrační obrázek

Někteří fanoušci toho ihned využili a betu Androidu 12 si stáhli na své telefony OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro, nicméně je čekalo nepříjemné překvapení. Jejich smartphony se zasekly v nekonečné smyčce, takzvaném bootloopu, kdy se telefon neustále pokouší nastartovat systém, přičemž v tom opakovaně selhává. To se stalo kvůli takzvanému FPR (Factory Reset Protection), které Google do svého systému umisťuje z toho důvodu, aby zabránil zneužití telefonu třetí stranou. Této chybě šlo vcelku snadno předejít, kdyby uživatelé před instalací bety odemkli bootloader.

OnePlus 9 Pro 35
OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro

Poškození nicméně není trvalé a jeho napravení je otázkou několika málo chvil, alespoň v rukou zkušených uživatelů. Například s nástrojem Emergency Download od Qualcommu lze tento problém poměrně rychle vyřešit. Ve OnePlus nicméně pro jistotu stáhli možnost nainstalovat betu Androidu 12. Pokud máte v plánu betu vyzkoušet, stahuje ji na telefon, který neslouží jako vaše primární zařízení. Nikdy totiž nevíte, co nedotažená verze softwaru může s chytrým telefonem udělat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. A me zas verze 11 neco ted na Oneplus7pro zapla nocni rezim a barvy mam do studena a nejde to vypnout a ani se nedostanu do nastaveni obrazu

    • Posledně když jsem tu psal(a) že aktualizace ořezávají možnosti a svobodu nastavení k horšímu a z androidu dělají tupý ios tak tomu nikdo nevěřil a v komentářích se projevovalo stádo volů.

      Říkám to pořád aktualizujte s rozmyslem protože Downgrade firmwareu zpět je celkem složitý proces…

  2. Sorry lidi, ale odemknou BL je základ při jakémkoliv přehrávání FW a pokud člověka zaskočí Bootloap, nemá nic takového dělat páč o tom očividně nic neví.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).