Domů » Články » Majitelé karet Visa od Monety mohou v Česku nově platit hodinkami Garmin a Fitbit

Majitelé karet Visa od Monety mohou v Česku nově platit hodinkami Garmin a Fitbit

Uživatelé hodinek značek Garmin a Fitbit s podporou technologií Garmin Pay a Fitbit Pay si nyní mohou na svá zařízení nahrát platební kartu Visa vydanou bankou Moneta a využívat hodinky k rychlému a bezpečnému placení u všech obchodníků s bezkontaktním terminálem. 

Lifestyle photo of young male with Versa using Fitbit pay

„Uvedení plateb chytrými hodinkami Garmin a Fitbit na českém trhu vnímáme jako další důležitý krok, umožňující spotřebitelům platit způsobem, který vyhovuje jejich životnímu stylu. Češi patří mezi největší fanoušky platebních inovací na světě. Bezkontaktně platíme 91 % všech transakcí, což nás staví globálně na druhé místo. Očekáváme, že platby chytrými hodinkami, telefony a dalšími zařízeními se stanou pro Čechy už brzy úplně stejnou samozřejmostí jako běžné platby debetní nebo kreditní kartou,“ řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku.


• Čeští spotřebitelé mohou ode dneška platit v obchodech pomocí chytrých hodinek Garmin a Fitbit
• Služby Garmin Pay a Fitbit Pay začala jako první banka na našem trhu podporovat Moneta Money Bank
• Podíl digitálních plateb roste podle Visy pětkrát rychleji než „fyzické“ platby kartou
• Mobily, tablety a nositelnou elektroniku používá k placení už nyní 40 % českých spotřebitelů
• Díky rozvoji digitálních plateb očekává Visa do roku 2020 desetinásobný rozvoj akceptační sítě a stejný nárůst počtu zařízení, umožňujících mobilní platby.

„V souladu s naší pozicí digitálního lídra na českém bankovním trhu přinášíme našim klientům další významnou technologickou inovaci. S touto novinkou rozšiřujeme naši nabídku bezkontaktních plateb a cílíme především na klienty s aktivním životním stylem,“ doplnil Jan Hruška, Senior manažer pro platební karty MONETA Money Bank.

 • Podporované modely Garmin: řady Vivoactive 3, Forerunner 645, Fenix 5 Plus a D2 Delta
 • Podporované modely Fitbit: Fitbit Ionic, Fitbit Versa & Fitbit Charge 3 Special Edition, který zamíří na český trh v průběhu října

Digitální platby jsou hudbou budoucnosti

Podle výzkumu Visa Digital Study z loňského roku používá mobily, tablety a nositelnou elektroniku k placení už nyní 40 % českých spotřebitelů. Díky spuštění Garmin, Fitbit či Google Pay a dalších možností pohodlného bezhotovostního placení by pak mělo toto číslo výrazně narůstat.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Podíl digitálních (e-commerce) plateb roste pětkrát rychleji než v případě fyzických plateb kartou u obchodníků. Odhadujeme, že do roku 2020 bude na světě přes 20 miliard připojených zařízení, umožňujících provádění plateb. To by mělo vést i v Česku až k desetinásobnému rozšíření akceptační sítě,“ řekl Gajdoš. 

Jak je to se zabezpečením transakcí?

Samotná transakce pak probíhá takřka totožně jako v případě klasické bezkontaktní platby. Chytré hodinky stačí odemknout PIN kódem a přiložit je k platebnímu terminálu.

Služby Garmin Pay a Fitbit Pay využívají bezkontaktní technologii Visa a novou generaci tokenizace, která významně zvyšuje bezpečnost dat z platebních karet. Tokenizace je nová technologie zabezpečení, jež nahrazuje citlivé informace z platebních karet, například šestnáctimístné číslo účtu, datum platnosti a bezpečnostní kód, jedinečným digitálním identifikátorem (tokenem), který lze následně použít ke zpracování platby, aniž by bylo nutné odkrýt výše uvedené detailní informace o účtu.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

3 komentáře

 1. Jakub Pavelka (neregistrovaný)

  Podporované jsou i MasterCard karty, nikoliv jen VISA.

 2. Jakub Pavelka (neregistrovaný)

  A tomuhle moc nevěřím :)
  • Mobily, tablety a nositelnou elektroniku používá k placení už nyní 40 % českých spotřebitelů

  • b-i-k-e-r (neregistrovaný)

   Taky jsem si jeste snad nevidel nikoho pipnout mobilem…tady muzou mluvit maximalne o nakupovani po Internetu pres mobil…

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *