Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Made by Google in Vietnam. Výroba Pixelů se přesune za hranice Číny

Made by Google in Vietnam. Výroba Pixelů se přesune za hranice Číny

Obchodní válka mezi USA a Čínou nedopadá pouze na Huawei či Apple, ale také na ostatní výrobce hardwaru včetně Google. Smartphony Pixel sice nejsou tak masově prodávaným zbožím jako telefony od výše uvedených firem, zvyšování cel na dodávky elektroniky z Číny by však zřejmě vedly Google ke zdražování. Americká firma proto chystá protiopatření – přesun výroby Pixelů do Vietnamu.

Google Pixel 4 na nových fotografiích

Podle reportu Nikkei Google začal ve Vietnamu přestavovat starou továrnu, kterou dříve vlastnila finská Nokia, aby v ní mohl vyrábět své telefony. Google na tomto místě bude mít přístup ke zkušené pracovní síle a zároveň bude moci diverzifikovat výrobu svého hardwaru. Do konce letošního roku by chtěl Google do Vietnamu přesunout výrobu Pixelu 3a, některá zařízení však zřejmě bude vyrábět i jinde; produkci chytrých reproduktorů údajně přesune na Thajska.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments