Domů » Bleskovky » Made by Google in Vietnam. Výroba Pixelů se přesune za hranice Číny

Made by Google in Vietnam. Výroba Pixelů se přesune za hranice Číny

Obchodní válka mezi USA a Čínou nedopadá pouze na Huawei či Apple, ale také na ostatní výrobce hardwaru včetně Google. Smartphony Pixel sice nejsou tak masově prodávaným zbožím jako telefony od výše uvedených firem, zvyšování cel na dodávky elektroniky z Číny by však zřejmě vedly Google ke zdražování. Americká firma proto chystá protiopatření – přesun výroby Pixelů do Vietnamu.

Google Pixel 4 na nových fotografiích

Podle reportu Nikkei Google začal ve Vietnamu přestavovat starou továrnu, kterou dříve vlastnila finská Nokia, aby v ní mohl vyrábět své telefony. Google na tomto místě bude mít přístup ke zkušené pracovní síle a zároveň bude moci diverzifikovat výrobu svého hardwaru. Do konce letošního roku by chtěl Google do Vietnamu přesunout výrobu Pixelu 3a, některá zařízení však zřejmě bude vyrábět i jinde; produkci chytrých reproduktorů údajně přesune na Thajska.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas

Vymeniť môžu. Kvalitu ludi nevymenia. Mentalita a šikovnosť ludi sa lisi od národnosti.

Radek
Anonym
Radek

Větnamci nejsou o nic méně šikovní a dokonce i v té mentalitě jsou si s číňany blízko, krádeže a výroba nekvalitních kopií je jim stejně vlastní, jako číňanům, ale o to tady nejde, to jsou pouze montovny a tyto skládačky zvládnou i opice, je to jen práce u pásu bez přidané hodnoty, ten vývoj probíhá na západě, to samozřejmě těmto pofidérním zemím nikdo nesvěří, ty jsou nám dobré jen na tu práci, hlavně je jich hodně, když jich sto odpadne, dalších sto už čeká ve frontě.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

V podstatě typičtí čechové …

anvioeuroy
Anonym
anvioeuroy

keby islo len o nekvalitne kopie tak by na to srali tak ako to robili 40 rokov

Karle
Uživatel
Karle

Takže se Vietnam může těšit na obchodní válku s USA?

remi
Uživatel
remi

Zrovna Vietnam má dobrý vztah s USA.

Cleric
Uživatel
Cleric

To Čína měla taky, dokud trumpetce ne je blo v kouli…..

Michal
Anonym
Michal

Tak ono mu nejeblo, jen chce narovnání podmínek v obchodu, jinak má přeci skvělý vztah s tim čínským medvídkem Pú.

Th0r
Anonym
Th0r

To je divny, taky jsou to komunisti a maj tam prece totalitu ne?

lukass71
Uživatel
lukass71

th0r: Rozdil je v tom, ze vietnam neohrozuje USA na poli velmocich ovlivnujici deni po celem svete. To jaky je tam rezim je USA na geopolitickem deni fakt jedno – vsak to vidis na S. Koree, nejvetsi problem tam vidi jaderne zbrane, to, jak se tam lide maji, je Americe fuk.

lukass71
Uživatel
lukass71

*PS: Tohle plati pro velmoce obecne, samozrejme v tom neni USA jediny zly pan.

tomas
Anonym
tomas

Lukas. Samozrejme ze usa je jedno aky režim je v danych krajinách. Im by bolo jedno aj režim husaina a iných v moslimských krajinách ale to vieme. Len ich propaganda vraví niečo iné. Ze je to koli ,,ludom ktorý trpia,, v tých krajinach. Ale vieme ze je to koli rope. Keby v severnej korei bola ropa tak je dávno zbombardovana. Teraz uz ked majú jadrové zbrane tak sa neodvazia a to drzi koreu pri živote.

já
Anonym

Michal: To jako chce z USA udělat stejnou levnou montovnu jakou je Čína? Samozřejmě mu je blo, začal srovnávat jenom jeden obchodní aspekt.