Domů » Bleskovky » Made by Google in Vietnam. Výroba Pixelů se přesune za hranice Číny

Made by Google in Vietnam. Výroba Pixelů se přesune za hranice Číny

Obchodní válka mezi USA a Čínou nedopadá pouze na Huawei či Apple, ale také na ostatní výrobce hardwaru včetně Google. Smartphony Pixel sice nejsou tak masově prodávaným zbožím jako telefony od výše uvedených firem, zvyšování cel na dodávky elektroniky z Číny by však zřejmě vedly Google ke zdražování. Americká firma proto chystá protiopatření – přesun výroby Pixelů do Vietnamu.

Google Pixel 4 na nových fotografiích

Podle reportu Nikkei Google začal ve Vietnamu přestavovat starou továrnu, kterou dříve vlastnila finská Nokia, aby v ní mohl vyrábět své telefony. Google na tomto místě bude mít přístup ke zkušené pracovní síle a zároveň bude moci diverzifikovat výrobu svého hardwaru. Do konce letošního roku by chtěl Google do Vietnamu přesunout výrobu Pixelu 3a, některá zařízení však zřejmě bude vyrábět i jinde; produkci chytrých reproduktorů údajně přesune na Thajska.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Vymeniť môžu. Kvalitu ludi nevymenia. Mentalita a šikovnosť ludi sa lisi od národnosti.

  • Větnamci nejsou o nic méně šikovní a dokonce i v té mentalitě jsou si s číňany blízko, krádeže a výroba nekvalitních kopií je jim stejně vlastní, jako číňanům, ale o to tady nejde, to jsou pouze montovny a tyto skládačky zvládnou i opice, je to jen práce u pásu bez přidané hodnoty, ten vývoj probíhá na západě, to samozřejmě těmto pofidérním zemím nikdo nesvěří, ty jsou nám dobré jen na tu práci, hlavně je jich hodně, když jich sto odpadne, dalších sto už čeká ve frontě.

 2. Karel Endler

  Takže se Vietnam může těšit na obchodní válku s USA?

  • Zrovna Vietnam má dobrý vztah s USA.

   • To Čína měla taky, dokud trumpetce ne je blo v kouli…..

   • Tak ono mu nejeblo, jen chce narovnání podmínek v obchodu, jinak má přeci skvělý vztah s tim čínským medvídkem Pú.

   • To je divny, taky jsou to komunisti a maj tam prece totalitu ne?

   • th0r: Rozdil je v tom, ze vietnam neohrozuje USA na poli velmocich ovlivnujici deni po celem svete. To jaky je tam rezim je USA na geopolitickem deni fakt jedno – vsak to vidis na S. Koree, nejvetsi problem tam vidi jaderne zbrane, to, jak se tam lide maji, je Americe fuk.

   • *PS: Tohle plati pro velmoce obecne, samozrejme v tom neni USA jediny zly pan.

   • Lukas. Samozrejme ze usa je jedno aky režim je v danych krajinách. Im by bolo jedno aj režim husaina a iných v moslimských krajinách ale to vieme. Len ich propaganda vraví niečo iné. Ze je to koli ,,ludom ktorý trpia,, v tých krajinach. Ale vieme ze je to koli rope. Keby v severnej korei bola ropa tak je dávno zbombardovana. Teraz uz ked majú jadrové zbrane tak sa neodvazia a to drzi koreu pri živote.

 3. Michal: To jako chce z USA udělat stejnou levnou montovnu jakou je Čína? Samozřejmě mu je blo, začal srovnávat jenom jeden obchodní aspekt.

 4. …Takže z jedné komunistické země do druhé

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).