Domů » Bleskovky » Lumia Black je venku, zatím pouze pro Lumii 1020 a 1520 od AT&T

Lumia Black je venku, zatím pouze pro Lumii 1020 a 1520 od AT&T

Nokia Lumia 1020 a 1520 od amerického operátora AT&T dnes jako první zařízení vůbec dostávají update firmwaru Lumia Black, který přichází na Nokie společně s aktualizací GDR3 od Microsoftu. Oznámení je to překvapivé, neboť se předpokládalo, že tento update bude dostupný až v lednu příštího roku.

Změny, které přináší GDR3 byly již dříve sepsány v tomto článku, Lumia Black do systému navíc přidává rozšířené možnosti nastavení Glance screen, podporu formátu RAW pro modely Lumia 1020 a 1520, vylepšení fotoaparátu, podporu Bluetooth 4.0 LE a další. Je zajímavé, že Lumie 1520 oficiálně prodávané v České republice mají aktualizaci Black už v základu.

GDR3 rovněž od dnešního dne oficiálně dostávají telefony Windows Phone 8X by HTC od australského Vodafone. Ten se stává druhým operátorem po americkém Verizonu, který již tuto aktualizaci nabízí od 22. 11. Australský Vodafone přitom minulý týden paradoxně oznámil, že se vůbec nechystá vydat předchozí aktualizaci GDR2. Podle dostupných informací ji bude vynechávat a nabídne rovnou GDR3, stejně jako druhý australský operátor Telstra. Uživatelé HTC 8X by se navíc měly spolu s globálními novinkami obsaženými v GDR3 dočkat možnosti nabíjet telefon ve vypnutém stavu.

Jak je patrné, třetí oficiální update Microsoftu se pomalu dostává do telefonů s Windows Phone. V našich končinách se stále počítá s oficiálním vypuštěním začátkem příštího roku, nicméně není vyloučeno, že nás Microsoft a Nokia před Novým rokem překvapí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. No to čumím… A zrovna AT&T…

 2. to hej :D tuším aj v prípade amber vyšli najprv aktualizácie na telefóny od operátorov a potom na tie z voľného predaja. zaujímavé :D

 3. Filip (neregistrovaný)

  Dobrej Joke a tím že Nokia možná vypustí Black ještě před Novým Rokem. Se skušenosti s Amber bych řek že Black zase bude mít spoždění jak… (Lumia 820)

 4. Ne, tohle je vážně super. Fakt jsem to nečekal. Tedy před koncem roku. Fakt se mi to líbí…

 5. Hohny (neregistrovaný)

  Zvláštní je, že já svůj HTC 8X, kupovaný v datartu, mám aktualizovaný už asi 2 měsíce, možná více :)

  • No jo, ale na jakou verzi. Ještě řekni, že máš ve svém HTC 8X aktualizaci Nokia Black :-)

  • GDR3 rovněž od dnešního dne oficiálně dostávají telefony Windows Phone 8X by HTC od australského Vodafone. Tak asi mluví o GDR3 ne, co sem zase pleteš hrušky mezi jablka…

  • Hohny (neregistrovaný): Neplet si „obycejnou“ GDR3 s Nokia Black. Pokud nevis o co jde vyhledej si to.

  • Peete, já si to ale nepletu. To Hohny ;-)

 6. Martin II (neregistrovaný)

  Aj Lumie 925 v US T-mobile dostavaju Black aktualizaciu.

 7. Sakra na Care Suitu pro EU product kody furt nic ?

  • Musis kouknout na Care Suite Pro,tam uz je toho vice,ale zase ne pro kazdeho.

 8. petr (neregistrovaný)

  Caute chci se zeptat stahl jsem si na lumii vyvojarskou verzi gdr3 a kdyz pak vyjde aktualizace black jestli to budu moci

  z aktualizovat diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).