TOPlist

Lumia 950 XL dokazuje nemožné. Běží na ní plnohodnotný Photoshop

photoshop

Před rokem a půl jsme pustili do divokého podniku – vyzkoušeli jsme, jak na smartphonu Microsoft Lumia 950 XL fungují plnohodnotná desktopová Windows 10. I když toto spojení nedává pro každodenní používání telefonu pražádný smysl, tvůrci projektu ve svém úsilí nadále pokračují a průběžně odstraňují nedostatky.

Lumia 950 XL jako plnohodnotný počítač

Mezi poslední úspěchy lze řadit například přidání podpory akcelerometru pro automatickou rotaci obrazovky.

Telefon se také podařilo připojit k „dutému“ notebooku HP Laptopdock, který využil Lumii 950 XL jako výpočetní jednotku. Podle autora testu funguje nejen zobrazování Windows na externím displeji, ale rovněž klávesnice, touchpad, audio, dokonce i USB konektory. Takto nějak si to zřejmě Microsoft původně představoval, bohužel své hybridní prostředí Continuum nedokázal přivést do cílové rovinky.

Rozjede i Photoshop

V uplynulém týdnu Adobe vydalo beta verzi aplikace Photoshop pro ARMové procesory, a tak se nelze divit, že i tento program byl na Lumii vyzkoušen.

A i v tomto případě se jednalo o úspěšný pokus, byť pochopitelně o rozumném používání se nedá hovořit. I tak je ale zábavné sledovat, co pět let starý smartphone běžící původně na mobilních Windows dokáže.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku