Lumia 930 se v ČR začne prodávat příští týden, nabídne ji také operátor O2

Aktualizováno 4. července

Nokia dnes na Facebooku zveřejnila přesný termín uvedení prodeje Lumie 930 na český trh. Telefon bude dostupný od úterý 8. července. Doporučená koncová cena byla snížena na 13 990 Kč (platí pro volný prodej z oficiální české distribuce). Telefon nabídne také operátor O2 za 13 995 Kč. Z počátku by měla být dostupná pouze bílá a černá varianta, později by se měla objevit ještě zelená a oranžová.

Původní text článku

Před několika týdny jsme vás informovali, že Nokia Lumia 930 dorazí na český trh v průběhu července. Cena ve volném prodeji byla stanovena na 14 490 Kč včetně DPH. Nový vlajkový model Nokie tento měsíc do své nabídky zařadí také operátor O2. Telefon u něj bude k dispozici za základní cenu 13 995 Kč včetně DPH.

Na českém trhu by měla být novinka dostupná ve čtyřech barevných variantách – k bílé a černé se přidá výrazná zelená a oranžová, které v reálu vypadají opravdu krásně a kdo má rád pestré barvy, určitě si přijde na své. O zobrazování se postará pětipalcový Super AMOLED displej s Full HD rozlišením (1080 x 1920 px, 441 ppi). Právě kvůli použité technologii nebude možné využívat funkci Glance Screen, což některé zájemce může od koupě odradit. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,2 GHz pro každé jádro, který doplňuje grafický akcelerátor Adreno 330.

Brousíte si zuby na Lumii 930? Podívejte se, kde ji seženete nejlevněji.

Společnost mu budou dělat 2 GB operační paměti RAM a 32GB interní úložiště, slot na paměťové karty chybí. Nokia se chlubí tím, že na těle telefonu najdeme čtveřici mikrofonů, které mají zajistit špičkový zvuk nejen při telefonování, ale také při nahrávání videa. Technologie Nokia Rich Recording slibuje záznam prostorového zvuku 5.1. Pokud rádi nahráváte na koncertech, Lumia 930 vás kvalitou záznamu zvuku určitě potěší.

Další novinky v nabídce O2

Kromě Lumie 930 operátor zařadí do nabídky také Lumii 635, která bude k dispozici za 4 695 Kč včetně DPH. O2 bude dále nabízet nový Samsung Galaxy Camera 2 za 9 995 Kč včetně DPH a Samsung Galaxy K Zoom za 12 995 Kč. Poslední novinkou v nabídce bude Alcatel OneTouch Pop 7S, který pořídíte za 5 080 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku