Domů » Bleskovky » Lumia 1020 se u nás začne prodávat v září, s cenou míří hodně vysoko

Lumia 1020 se u nás začne prodávat v září, s cenou míří hodně vysoko

Nokia Lumia 1020 (první dojmy) je současnou vlajkovou lodí finského giganta a jak už jsme měli možnost přesvědčit se při krátkodobém testování, jedná se o skutečně povedený telefon s výborným fotoaparátem a slušnou výdrží baterie. Zatímco v USA či Německu už se tato novinka prodává, u nás zatím visel nad oficiálním termínem otazník, tedy až do dnešního dne.

- - -

Podle informací od společnosti Setos se Nokia Lumia 1020 na českém trhu začne prodávat v průběhu září a 32GB varianta bude stát 17 490 Kč, což je hodně sebevědomá cena. Z neoficiálního dovozu vychází nákup telefonu o několik stokorun levněji a dá se očekávat, že v průběhu dalších týdnů cena ještě bude klesat. V Německu se po přepočtu Lumia 1020 prodává za zhruba 16 500 Kč.

Nokia Lumia 1020 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Videopohled na Nokii Lumia 1020

Nokia Lumia 1020

Tip ke čtení – Nokia Lumia 1020: Hlavním lákadlem je fotoaparát (videopohled, první dojmy, srovnávací fotografie)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

78 komentářů

 1. Killer (neregistrovaný)

  To uz bude davno WP pohrbeny a nokia tesne pred smrti aneb WP je mrtvy a nokia brzo konci :D

  • zase ďalší vizionár. :D len tak ďalej. Kedy predpovedáš koniec sveta aby som sa vedel na to pripraviť.

  • Nokia konci kazdy mesiac podla niektorych..

  • Nj, konec světa se asi nezadržitelně blíží :-)

   takových trapných předpubertálních keců člověk každý den potká.. Ale čas každého takového jednoho po druhém měsíc od měsíce přesouvá do kategorie komických postaviček. Přesně do té hloupé kategorie, kam řadí sami třeba „legendu“ R.Hulána. Jen z druhé (ale úplně stejně blbé) strany :-)

 2. Daniel Stiegler

  Proč ne, Super cam Smartphone si to může dovolit, když se i iPhone 5, který nepřináší nic tak skvělého jako Lumia phones prodává za poměrně astronomické částky že!?

  • Určitě má větší cenu, než iPhone, problém je v tom, že Apple to za tu cenu prodá, jak prd, ale Nokia za tu cenu prodá prd.

   Ke konci roku se bude dát sehnat za cenu okolo 10 tisíc.

  • Johny (neregistrovaný)

   To je právě ten fór xD Nokia prodává telefony, které během půl roku jdou s cenou na polovinu svýho počátku. Protože nikdo jinej to za vyšší cenu nekoupí. To je taková devalvace, že to snad nemají žádné jiné produkty a pro mě osobně (když teď pominem, že jsem zapřísáhlej antiWP) by to byl jeden z důležitých faktorů proč dnes do WP nejít, protože na té polovině se to nezastavuje a ta cena padá stále níž a níž s každým novým měsícem.

   Dobré je tu srovnání s tím iPhonem. Pokud si totiž koupí člověk iPhone, stará se o něj, další rok ho může prodat s malým rozdílem zpět a koupit si novou verzi. Pokud by to chtěl udělat někdo s kterýmkoliv WP telefonem, má smůlu, protože novou verzi si musí od píky kupovat za plnou cenu, protože cena původní verze je už tak nízko, že se skoro ani nevyplatí to prodávat.

  • Nehovoríš celkom pravdu. To, že CZ/SK zastúpenie si nahadzuje šialené ceny, nie je problém celej Nokie. Napr. 820 už pri uvedení stála v Poľsku nová cca 310 eur, teraz stojí na Slovensku cca 220 – 240 eur. Avšak na Slovensku stála pri uvedení 449 eur…

  • Johny (neregistrovaný)

   Hovořim pravdu. I kdyby ses na hlavu postavil a odrážel ušima, s tim že cena u WP telefonů padá ze všech nejrapidněji neuděláš lautr nic. 820 Nebyla ani nikdy nejvyšší model, tam samozřejmě ta cena proporčně padá pomalejc. Navíc nemluvim o tom, za kolik jí novou koupíš, ale za kolik prodáš svojí. Ty ceny jsou tak směšný za top modely, že to je hamba. Podívej se na cenu 920 například. Dnes seženeš prakticky novou na ebayi do 5000. Na aukru do 7K… To je o polovinu za třičtvrtě roku (v případě ebaye ještě o víc). Tak co k tomu dodat? O čem se chceš hádat?

  • máš pravdu, a je to od Nokie velmi chytrý tah. Pár kousků (pokud nestačí vyrábět, jak už se několikrát potvrdilo) si za tu přemrštěnou cenu prodají a pak zlevní na „normální cenu“. Cashflow se sice zpomalí, ale když to budu brát za časový úsek (dejme tomu právě půl roku) zvýší, právě díky několika málo týdnům, kdy si telefon koupí nedočkavci za přestřelenou cenu. A taky díky návalu těch, co by telefon chtěli, ale byl pro ně moc drahý, a tito se dočkají výrazné slevy, na kterou zareagují koupí. Ostatně takto se chová spousta firem z různých odvětví.. Nový model je extra drahý, starý se vyprodává za polovinu, to vše se změnou v průběhu sezóny.

  • Johny (neregistrovaný)

   Já ti nevim hele, mě to jako chytrý tah nepřijde. Chápu to, protože Nokia vydá do roka 3 vlajkové lodě (???), ale pokud budu brát telefon jako investici (vysvětlím níže), tak to prostě teď nemá smysl kupovat vůbec. Jasně, pokud seš fanoušek, ale pokud ne, beru to jako podstatné negativum.

   Proč brát telefon jako investici i přesto, že to je, jak někdo rád upozorňuje „pouze“ spotřební produkt. V dnešní době podle mého nemá smysl kupovat telefon s výhledem na delší dobu jak 2 roky. Většinou po této době ztratí velkou část podpory, případně kompletně veškerou, HW se rychle posouvá dopředu, čili telefon je i zastaralý. Pokud všechno tohle přijmem před tím, než si produkt koupíme, je dobré počítat s návratností financí abychom, např. za rok mohli upgradovat na vyšší verzi. Pokud ale tato hodnota jde příliš rapidně dolů jako je to u Nokii, tuhle možnost prostě nemáš. Ať chceš nebo ne, musíš počítat s tím, že si telefon buďto necháš a nebo ho prodáš s vidinou minimálního pozdějšího zisku a prakticky za celou novou cenu si koupíš nový.

   V případě iPhonu je ten rozdíl třeba 5/6000 pokud budeš prodávat po roce poslední model. Za 3 roky teda budeš mít stále aktuální telefon za cenu 18000, což je cena celého telefonu.

   V případě nokie se ale dostaneš takto na naprosto horentní sumu přes 30 000 a nebo po 3 letech můžeš telefon zahodit. Nebo nosit místo foťáku.

  • Tě tvým výpočtům nerozumím. Jakejch 30 tis.?

   A zaplavování trhu jetými telefony dlouho nevydrží. Kolik lidí si koupí zastaralý iPhone za cenu téměř nového iPhonu? Málo a počty stále klesají.

   S tímto uvažováním bych si mohl koupit telefon za 100 tis. a pak ho za krásných 90 prodat. Cena by šla dolů jen o 10% (což u telefonu posázeném diamanty asi nepůjde).

   Telefon beru jako spotřební zboží – mám ho, dokud slouží jak má a na co potřebuji. Pak se buď rozbije nebo ho dostane někdo z rodiny, kdo není tak náročný jako já (mamka si Lumii 800 nemůže vynachválit). Kdybych měl neustále počítat, kdy se ještě vyplatí ho prodat a děsit se každého škrábanečku, protože ubírá na ceně, tak se z toho zblázním…

  • Johny (neregistrovaný)

   mceza: Ty neustále něčemu nerozumíš. Zkusi si radši ty věci vždycky víckrát přečíst, než se hloupě ptát a překrucovat to na nějaké tvé smyšlenky.

   Pro nechápavé:

   Koupíš iPhone 5 za 17 000 uplyne rok, prodáš ho za 11 000 a koupíš iPhone 5S opět za 17 000.

   Ztráta 6 000

   Další rok prodáš 5S za 11 000, koupíš iPhone 6 za 17 000

   Ztráta 12 000

   Další rok koupíš iP 6S a TEĎ teprva jsi ve ztrátě 18 000 a po 3 letech nejaktuálnějšího telefonu jsi ho teprve celý zaplatil…

   A teď případ NOKIE. Koupíš telefon za 14 000 (dejme tomu že nekupuješ hned za 17), o rok dýl (protože jsi ještě 3 měsíce čekal až cena spadne na 14) je telefon už pod polovinou, dejme tomu teda prodáš za 6 000, koupíš novej za 14 000, ztráta 8 000, to uděláš každý rok po dobu 3 let, jsi v mínusu 32 000 ;-)

   U telefonu který si necháš posázet diamanty naopak ještě pujde cena pravděpodobně nahoru :D

   Já třeba se nemusim děsit ničeho, o to co si koupim za skoro 20 000 se umim dobře starat, vážim si svého času, který jsem obětoval na to, abych si danou věc koupil, jestli ty se hodláš ke svejm věcem chovat jako buran, ok, ale pak se asi nevztahuje na tebe to co píšu, když to nebereš jako investici :-)

  • S takovým podrobným ekonomickým uvažováním a počítáním ztrát už musíš být silně ve vatě. Ještě chvíli a začneš na těch nových iPhonech ještě vydělávat…

   Já vydělávám dost na to, abych nemusel dělat výpočty, kolik dám za telefon, až mě ten současný omrzí. Zároveň si nemusím kupovat nový telefon v okamžiku uvedení jeho nové generace. Telefony měním kdy chci a kdy potřebuji a ne kdy mi Apple řekne, že je jedna novější generace…

   Za posledních 5 let jsem měl 3 telefony – Nokii 5800XM kupovanou za 8 tis. Nokii Lumia 800 kupovanou za 5,5 tis. a Nokii Lumia 920 kupovanou za 9 tis. 5800XM jsem kupoval několik týdnů po příchudu na trh, Lumie do půl roku od příchodu na trh. Celkem jdem tedy za 5 let dal za telefony 22,5 tis. Kč. To je v přepočtu na tři roky stále méně něž tvoje teoretické výpočty. Pokaždé telefony uměly, co jsem potřeboval a co jsem chtěl, pokaždé byly v době prodeje vlajkovou lodí výrobce a s poměrně vysokou cenou.

   Lumie 5800XM slouží ještě kamarádovi, kterému jsem ji přenechal zadarmo – nemá tolik peněz na nákup nového tel. jako já. A Lumie 800 stále slouží mamce, která by si jinak musela koupit nový telefon.

   Ke svejm věcem se jako buran nechovám, ale je to prostě pracovní, zábavní a komunikační nástroj a používám ho v extrémních podmínkách stejně tak jako hezky v teplíčku doma. Když spadnu z kola a telefon rozmlátím, jsem z toho smutný, ale jede se dál. Zatímco tobě to celou ekonomiku a výpočty návratnosti naruší a přímo zruší…

   Mám jiné starosti než s kalkulačkou počítat ztrátu za věc, kterou si nakupuju jako spotřební zboží…

  • Johny (neregistrovaný)

   Tobě to vůbec nedochází :-) Dál si budeš mlejt svojí bez ohledu na to, co tomu předcházelo. Je to jak házet hrách proti zdi.

  • Tobě to vůbec nedochází :-) Dál si budeš mlejt svojí bez ohledu na to, co tomu předcházelo. Je to jak házet hrách proti zdi.

  • teoriu mas peknu,ale nie vsetci potrebujeme menit telefon kazdy rok,ako to robia frikulini u eplu….

 3. Do Vánoc to snad trochu spadne :P

  • Šedivka za 10, můj odhad :)

  • Standa (neregistrovaný)

   Myslim ze na Vanoce bude stat kolem 10 tisic i ceska distribuce :-)

  • To je scestný názor. Ten kdo podniká v jakémkoli oboru ví, že chtít za výrobek přemrštěnou cenu a pak ji v dohledné době snížit o víc jak polovinu je cesta do pekel. Zákazník se cítí ošizen, pojme k výrobku nedůvěru a odchází ke konkurenci. Je to sice nelogické (zákazník je jinak s výrobkem spokojen), ale je to tak. Další nesmysl je že nestíhají vyrábět. Pokud je o výrobek zájem, každý chytrý podnikatel udělá vše pro to, aby trh zásobil co nejvíce. Jde koneckoncu o jeho zisk.

  • Tohle je reakce na Mimonauta, 22.52.

 4. Kolik bude mít hodina záznamu? Tipuju tak 15GB, což s 32GB úložištěm (bez slotu na kartu) nebude žádný zázrak.

 5. kup si videokameru ak chces robit hodiny zaznamu naraz, telefon je na nieco ine

 6. Je dobre, ze u nas bude tak brzy po uvedeni (na nokiacky pomery). Co rict k cene. Kdo ji chce, koupi si ji, kdo vi jak to chodi a nespecha, pocka si a dost usetri. 32 giga mi stacit bude. Nepredpokladam ze budu nekde tyden bez moznosti pripojeni k netu a nahrani porizenych fotek a videi na Skydrive.

  • Přece si nebudu 1020 kupovat kvůli HW z minulého roku. Nokia má trochu jinou představu, než ty [odkaz] .

  • Sorry, měla to být reakce na HOMBREEE.

  • Jak pisou v predstaveni teto Lumie: Ma stejny HW jako 925ka. A ta, jestli se nepletu, ma v sobe to samy co Lumia 920. :-D

  • To jsem netušil, že mám v 920 2GB RAM, 41Mpix fotoaparát a naprosto luxusní hd displej s Gorilla Glass 3…

   Kde je ten zastaralej HW?

  • Johny (neregistrovaný)

   Qualcomm MSM8960 Snapdragon Dual-core 1.5 GHz Krait

  • To nie je zastaraný HW ani náhodou…

  • Vždyť ten MSM8960 má 820 z minuloročního léta.

  • Johny (neregistrovaný)

   Přesně tak, je to (bez 3 měsíců) takřka 2 roky starej procesor. Zaklinac di se někam zaklejt

 7. Martin (neregistrovaný)

  Koukal jsem na ni, ale za 17 klacku 920tku s lepsim fotakem Za to mam tu 920tku 2x. Fotak je fajn, ale porad je to take mobil.

  • Zajímavé, že za iPhone nebo S4 lidé tyto peníze klidně dají.

   Ale ano, já jsem také šel radši do 920 za 9 tis. HW rozdíly tam jsou velké, ale ne tak velké, abych čekal další dva měsíce na příchod na trh…

  • Mam na mysli procesor a grafiku. 2 giga ramky je jediny rozdil a verim, ze kdyby ji tam nemuseli davat skrz fotak, tak je tam opet 1 GB RAM.

  • Vidis, 920ku dlouho nemas a uz se da sehnat o 1500 kc levneji nez jsi ji koupil.

  • A proč bych měl chtít výkonější procesor? Ten současný vše zvládá na výbornou. Tohle není Android.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Mceza: Třeba na hry?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Jinak s tou rozežraností androida, nevím jak to bylo dřív, ale Galaxy Nexus už určitě nemá supermoderní HW (kolik má, 2 roky?) a 4.3 je naprosto plynulá a rychlá verze, takže tak:)

  • Nezdá se mi, že by na WP nešly graficky velmi povedené hry…

  • Johny (neregistrovaný)

   Jenže ty to asi nechápeš. Oni TEĎ vydaj 2 roky starej procák, zatímco ostatní vydávaj nový, podstatně výkonější chipy a grafiku. Takže jak dlouho na tom pujdou graficky povedené hry? Jestli rok? Pfff

  • Aha, takže na Samsung Galaxy SIII nejdou graficky povedené hry?

  • Martin (neregistrovaný)

   mceza: Za SIII nechce Samsung v dnesnej dobe 17k

  • Johny (neregistrovaný)

   Mceza: přesně jak řekl martin a za druhé, přečti si ještě jednou co jsem napsal ;-)

 8. Klasika, fandové a frikulíni si jí koupí za ranec a ostatní počkají. IMHO do vánoc určitě za deset nebude, ale po vánocích bych čekal cenu kolem 10k

  • Goald (neregistrovaný)

   Po Vanocich uz tu nokia nebude.

  • Argument jak noha :-) Treba proto ze konkurence jej uz davno nabizi. Rika se tomu pokrok, vis?

  • To je reakce na mcezu. Vubec to tu nefunguje jak ma :-)

  • Pokrok? A konkurence už dávno nabízí 41Mpix fotoaparát?

   Mě nezajímá, jakej v tom mám procesor, ale zda zvládne vše, co potřebuji. UI běhá plynule, aplikace se spouští okamžitě, nic se neseká, nelaguje. Takže mi je nějaká konkurence u…

   Mít větší penis jen proto, že ho má soused nepotřebuji, hlavně, aby vyhovoval přítelkyni…

  • .. ale beda jak potka souseda :-D

  • EarL (neregistrovaný)

   A co na velikost manželka ? :D

  • Je pravda, že manželkám na velikosti většinou záleží, jen málokterá to z lásky přizná. To je podobný, jako když si zamiluješ telefon. Obhajuješ ho, i kdyby měl jakýkoliv „handicap“ :-)

 9. Mceza: sice tve zaslepenosti nerozumim, dnes mne ale obzvlaste bavis. I ja, stejne jako ty pouzivam WP a pokud neco Nokia nebo MS nezvrta, je Lumia 1020 muj pristi telefon. To mi ovsem nezakazuje videt negativa teto platformy nebo vyrobce. Fotak je samozrejme super (ostatne proto tuhle Nokii chci), ale je nezpochybnitelne, ze nam tu finove cpou HW stary vic jak rok za cenu nejnovejsich ctyrjader. WP sice slapou skvele, ale vsichni rozumni lide vidi, ze jsou stale docela dost pozadu za iOS ci Androidem. A at A nenavidis jak chces, nemuzes mu uprit uspech. A reci o kvalite WP oproti zelenemu panacku si strc za klobouk. Obchodni vysledky mluvi za vse. Jestli sis jeste nevsiml, tak tohle vsechno se dela HLAVNE pro penize. Dokonce i Nokia, veril bys tomu?

  • Zajímavé je, že mi „vkládáš do úst“ něco, co jsem nikdy neřekl (nenapsal).

   Když si vezmu nejnovější androidí čtyřjádro, tak prostě nevidím v jeho výkonu takový rozdíl, aby něco zvládlo lépe než moje „pouhé“ dvoujádro.

   UI mám plynulejší, web se mi vykresluje velmi rychle a veškeré hry, co vyšly na WP mi šlapou perfektně. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo nedělal hru na WP proto, že je pro ní málo výkoný HW, ale prostě jen proto, že ve WP nevidí takový trh, aby se jim to vyplatilo.

   Androidu úspěch neupírám, to nejde. Ale to, že je nejrozšířenější a nejprodávanější přece automaticky neznamená, že je nejlepší.

   Negativa vidím, je jich hodně a často je kritizuji. Procesor ale jako negativum nevidím. Budu radši, když se MS a Nokia bude soustředit na funkčnost OS než na počet jader.

   Stejně je počet jader k ničemu, když pro to není optimalizovaná aplikace…

  • Jeste si prisadim: Porevnej tuhle nebo svou Lumii s Galaxy 4. Velikostne jsou na tom stejne, Samsung ale zvladne nacpat do stejneho tela o pul palce vetsi displej. Stejne tak rozliseni je uplne nekde jinde. Ja vim, protiargumen je ze je to beztak zbytecny. Jenze ten kdo super jemnou obrazovku ma, se jen usmiva a vi svoje.

  • Pises ze web vykresluje velmi rychle. Urcite ano, ale pohodli, jake poskytuje ten androidi nema IE ani nahodou. Nezvladne ani pitome zalamovani textu, coz ja povazuji za dulezite pro komfort surfovani v mobilu.

  • Ad hry: K tem par hram (oproti iOS ci Androidu) se fakt vyjadrovat nebudu.

  • xyz (neregistrovaný)

   MMME: Konečně uživatel WP telefonu, který se nechová jako fanatik a uvědomuje si, že ani WP není dokonalé. Za mne +1 :)

 10. Sun (neregistrovaný)

  Nebudu tu komentovat debatu, Nokia i WP mají svá negativa, ale pokud na starším hw běhá vše jak má, tak bych to jako negativum fakt neviděl. A cena? No ona se musí nasadit, protože vývoj něco stojí a vývoj pureview asi stál víc, než nacpat do stejného těla o půl palce větší display… A ne není to ta samá technologie z 808 je vylepšená a musela se předělat na WP. Tomuhle se říká převratná technologie, ne více jádrům, nebo větším displejům. Můžete mi to tu vyvracet jak chcete, ale je to prostě tak. Větší a jemnější displeje, lepší procesory více ram atd to je přirozený vývoj, protože jinak by nemělo cenu kupovat nová zařízení.

 11. Tentokrát je ta cena tady v Česku nasazena celkem přijatelně [odkaz]

 12. Martin (neregistrovaný)

  Este keby tam dali plnohodnotny OS, tak o svojom buducom mobile by som mal jasno…

  • Třeba Badu, že? Asi si WP nikdy nemel delsi dobu, ale pro bezne uzivatele je to skvely system, ano ma nejake nedostatky, ale nic neprekousnutelneho. Android je super, kdo rad ladi a zkousi vsemozne, ale je zbytecne slozity.

  • Johny (neregistrovaný)

   DR.Y: Android rozhodně není zbytečně složitý. Zvládne ho pohodlně ovládat i moje máma. Pouze nabízí možnosti, které buďto využiješ, nebo ne. WP tyto možnosti nenabází a jde cestou restrikcí. Samozřejmě je docela blbuvzdornej ale že by to byl nějakej extra promakanej intuitivní kus softwaru, to se taky tvrdit nedá. Na druhou stranu souhlasím s tím, že pro běžného uživatele je to relativně pohodlný system a pokud člověk chce nižší třídu, je to asi nejlepší system v této kategorii.

 13. Panove, uz tady ( na Smartmanii )konecne prestante trolit u kazde bleskovky na Nokiu s WP. Je to uz trapne. Vyvoj specialniho fotaku musel neco stat a proto ten telefon nemuze but za 5,50,-. Novy, nude vzdy draby po pul roce nebo roce az bude nastupce bude na 10000,- mozna pod.

  Platforma WP nepotrebuje honit prouzky Addidas ( jadra procesoru ), kdyz OS, hry jsou proto optimalizovane. Co rok to novy typ hw, myslim ze je to v pohode. Ted v Rijnu prijde podpora 4 jader, full HD std. Vy vsichni by jste chteli inovace, kazdyc mesic, tak to nefunguje.

  To ze WP a Nokia je mrtvy, jsou hloupe plky chudaku, kteri jsou jeste vice omezeni nez WP, jak to sami rikaji.

  PS: Ted pribude, notifikacni Centrum, oddelena hlasitost a Blue aktualizaci, prijde toho vice, takzr trpelivost prinasi ruze

  • Johny (neregistrovaný)

   Minimálně LIVE TILES jsou mrtvý dost :D

  • haha, vtipalku

  • Jdi si honit svoje widgety, trolle ;)

  • Johny (neregistrovaný)

   Nemám android, aktuálně používám Sony Ericsson w580i :D Navíc widgety mě vůbec nezajímají, jsem spíše zastánce iOS. Je mi tě líto, neměl by ses brát tak vážně :D A WP taky, ne, je to jen elektronika, a ještě k tomu špatná :D :D :D

  • Takže osobní útoky, útoky na věc, kterou nepoužíváš a jen proto, že jsi zastánce iOS? :D

   A pak kdo se bere vážně… :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Jediný osobní útok je tu z tvojí strany :D Ale fakt je, že si myslim že si debil s nižší inteligencí, chceš-li to slyšet. To není osobní útok, jen reflexe mého pozorování. Pravděpodobně něco podobného si myslíš ty o mě :D

  • Vidíš a opět se pleteš. Já si o tobě myslím, že jsi obyčejný hoch, kterému od malička rodiče říkají, jak je vyjímečný. A prostě si myslíš, že máš vždycky pravdu.

   Ale v poho, taky mám vysoké ego ;)

  • Johny (neregistrovaný)

   Výjmečný jsem, kupodivu mi to rodiče nikdy neříkali a ve škole jsem se většinou setkal s nepochopením (u profesorů i u spolužáků), což notně neznamenalo, že jsem neměl přátele, spíš naopak, měl jsem jich (a mám) víc než většina mých vrstevníků :D Taky jsem arogantní bastard, který, jak jsi správně podotknul, je si vědom svých kvalit a díky tomu nekvalit svého okolí :D hoch nejsem, jsem už muž v letech, ale chápu, že moje přezdívka a emoční balast v podobě veselých smajlíků může klamat :D

 14. omlouvam se za preklepy, psal jsem to autobuse :)

 15. „Johny“, maj si svoju pravdu a už tu neotravuj druhým život…navyše nechápem prečo si do tejto diskusie vôbec zablúdil, keď sám WP nemusíš a ako si sám povedal, nikdy si ho nekúpiš…Bludy typu, že WP má slabšie procesory, grafiky, RAM atď. je max blábol, pretože každy OS má nejaké HW nároky a aplikácie programované preň sú optimalizované práve pre tento OS na ňom bežia úplne v pohode bez nejakých problémov, napr. nejaká veľmi náročná hra na Androide potrebuje štvorjadro+slušnú grafiku+kopec RAM na plynulý chod, tá istá hra na WP je na tento OS optimalizovaná, vyzerá úplne rovnako a valí na väčšine WP telefónov (je tam isté obmedzenie u zariadení s 256 a 512MB RAM), ale i tak tieto náročné hry bežia na dvojjadre + 1GB RAM v pohode a bezproblémov, navyše tak svižné UI ako je práve u WP, nemá ani Asteroid, ani iOS…takže jediný dôvod, prečo sa WP ešte nedostal tak do popredia je fakt, že je to pomerne nový systém a ľudia už s princípu nejdú do niečoho čo nemajú aspoň niekým s ich okolia overené, preto nieje progres WP tak rýchly ako u ostatných dvoch OS, ale je to otázka času…môj názor ;-) mne WP sedí a fandím mu…a mimochodom, nieje problém vymyslieť OS s veľkými HW nárokmi, práve naopak…a kritizovať Nokiu za osádzanie svojich zariadení podľa Teba „zastaralým“ HW, je tým pádom bezpredmetné a neopodstatnené…je to jednoducho vymyslené tak, že na tom pobeží všetko čo vyjde…a to je to podstatné, ale na druhej strane so štvorjadrom môžeš doma vykurovať jednu izbu ;D To bol iba vtip…ZDAR

 16. A navyše ten tvoj posledný príspevok Ťa naozaj vyfarbil a predstavil priamo dokonale…k tomu naozaj nieje čo dodať…a súhlasím s Tebou, výnimočný naozaj si! :D

 17. hmmm 640-680eur je prilis vysoko?

  osobne som cakal viac….ale samozrejme nie je to malo,a urcite si to hned teraz nekupim….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).