Domů » Bleskovky » LTE síť operátora T-Mobile už pokrývá celou Prahu

LTE síť operátora T-Mobile už pokrývá celou Prahu

Síť LTE operátora T-Mobile od včerejšího dne pokrývá celé hlavní město Praha a nyní se začíná zahušťovat na základě zkušeností z reálného provozu. Ke konci září operátor rovněž pokryl nejrychlejším internetem desítky nových venkovských oblastí ČR. Na třech místech v hlavním městě navíc T-Mobile spustil síť LTE-Advanced (LTE-A) poskytující ještě vyšší přenosové rychlosti a v brzké době nabídne zařízení, která tuto technologii podporují. 

V září byly pokryty poslední dvě městské části Prahy, kde signál nejrychlejšího mobilního internetu chyběl – konkrétně šlo o Zbraslav a Lysolaje. Síť LTE T-Mobile se tak nyní rozprostírá nad celým hlavním městem. Ke konci září 2014 přibyly na mapě pokrytí sítí LTE T-Mobile desítky nových míst ve venkovských oblastech. Rychlý internet 3G + LTE operátora aktuálně pokrývá přibližně 88 % populace ČR.

Společnost dále na třech místech hlavního města, konkrétně na Černém Mostě, v Horních Počernicích a na Roztylech, spustila technologii LTE-A, založenou na spojení dvou pásem, která nabízí teoretické maximální rychlosti 225 Mbit/s pro stahování a 50 Mbit/s pro odesílání. Další místa s LTE-A pokrytím budou přibývat již v průběhu října. V nabídce T-Mobilu se do konce týdne objeví první modem podporující LTE-A, konkrétně HUAWEI Mobile WiFi E5786. V průběhu října pak navíc přibudou dva LTE-A telefony, Samsung Galaxy Alpha a Samsung Galaxy Note 4.

Jiří Hrma

10 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Takhle v číslech to vypadá pěkně. A jaká je skutečnost? Mimo města pouze EDGE a ještě je člověk rád…

  2. Kdy konečně O2 začne využívat vysílače od Tmobilu ve středních Čechách? za Prahou má Tmobile LTE a O2 EDGE a to rychlost jen 20kb :((

  3. Stále dohání Vodafone, co se rychlých dat (tady tedy LTE900) týče :-)

    Ale až je doženou (pokrytím), tak bude VDF v nevýhodě, protože bude pomalejší.

  4. Spíše by bylo zajímavé uvést, kdy na LTE síť pustí virtuály…

  5. Na Řepích stále LTE nechytám, tak aŤ nekecaj……

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).