Lotus představil nový elektromobil Eletre. Má dojezd 600 km a je nabitý technologiemi

09 Lotus Eletre Yellow Studio Front

Na vlnu elektromobility po velkých automobilkách naskakují i ty menší, tradičnější nebo ryze sportovní. S novým elektrickým modelem nyní přichází také britský Lotus. Ten si svůj elektromobilní debut odbyl již se sportovním modelem Evija. Z něj designově čerpá také čerstvá novinka Eletre. Představuje jen první ze tří elektromobilů, které Lotus během následujících čtyř let plánuje vypustit.

Ačkoliv je Lotus Eletre od pohledu spíše crossover SUV, neztrácí sportovního ducha. Zrychlení z 0 na 100 km/h má proběhnout do tří sekund a výkon dosahuje 600 koní. Nebudou chybět ani moderní prvky v podobě kamer namísto zpětných zrcátek nebo lidarů. Díky pohonu všech čtyř kol i pětidveřovému provedení by se mělo zároveň jednat o praktický vůz pro běžné použití.

05 Lotus Eletre Yellow Studio High34R
Lotus Eletre

Co se týče elektrických parametrů, díky 350kW nabíjení bude možné doplnit energii na 400 km jízdy za pouhých 20 minut. Celkový dojezd bude sahat k 600 km (dle WLTP).

Ačkoliv Eletre nabývá proporcí SUV, design obsahuje mnoho sportovních prvků. Agresivní maska nebo nízká záď připomínají spíše coupé.

Lotus s modelem Eletre zkusí mnoho nového. Jedná se totiž o první pětidveřový model této značky a zároveň o první model, který není ryze sportovního charakteru. Zajímavé je také to, že Eletre se bude vyrábět v Číně, kde sídlí jeho mateřská společnost Geely. Ta kromě Lotusu v posledních letech koupila například Volvo nebo Polestar. První dodávky nového Lotusu Eletre zákazníkům začnou v průběhu příštího roku.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku