Domů » Články » Linux na HTC Universal? A proč by ne…

Linux na HTC Universal? A proč by ne…

HTC Universal (iMate JasJar)Na fóru XDA Developers se objevila zajímavá informace o možnosti instalace OS Linux na HTC Universala. Samozřejmě zatím spousta funkcí neběhá tak, jak by měla, ale linuxová komunita kolem Universala se žene kupředu myšlenkou ,,Proč by to nešlo, když se nám chce,, a tak je velmi pravděpodobné, že se bude tato linuxová distribuce ještě vylepšovat a třeba se časem dočkáme kvalitní náhrady, která dokáže uspokojit všechny fanoušky Linuxu.

O portování Linuxu na další PPC se již snažilo spousty nadšenců, ovšem nikdy zatím vše nefungovalo tak, aby Linux dokázal na daném zařízení plně nahradit Windows Mobile.

Další informace naleznete na XDAdevelopers a LinuxDevices.

Fotografie:
1

2

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Co to musi byt za blaznov, ktori to skusaju?! Ked si predstavim, ze by mi taky Universal exol priamo na stole s odpoalenou doskou, tak by ma asi ranila mrtvica a padol by som vedla neho…

  2. jj, mít tuhle mašinku, tak se mi klepou ruce i při master resetu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).