Linux na HTC Universal? A proč by ne…

HTC Universal (iMate JasJar)Na fóru XDA Developers se objevila zajímavá informace o možnosti instalace OS Linux na HTC Universala. Samozřejmě zatím spousta funkcí neběhá tak, jak by měla, ale linuxová komunita kolem Universala se žene kupředu myšlenkou ,,Proč by to nešlo, když se nám chce,, a tak je velmi pravděpodobné, že se bude tato linuxová distribuce ještě vylepšovat a třeba se časem dočkáme kvalitní náhrady, která dokáže uspokojit všechny fanoušky Linuxu.

O portování Linuxu na další PPC se již snažilo spousty nadšenců, ovšem nikdy zatím vše nefungovalo tak, aby Linux dokázal na daném zařízení plně nahradit Windows Mobile.

Další informace naleznete na XDAdevelopers a LinuxDevices.

Fotografie:
1

2

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. stary_pes (neregistrovaný)

    Co to musi byt za blaznov, ktori to skusaju?! Ked si predstavim, ze by mi taky Universal exol priamo na stole s odpoalenou doskou, tak by ma asi ranila mrtvica a padol by som vedla neho…

  2. USER47 (neregistrovaný)

    jj, mít tuhle mašinku, tak se mi klepou ruce i při master resetu

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *