Domů » Bleskovky » Linshof i8: Další zabiják vlajkových modelů, který bude lákat na unikátní design

Linshof i8: Další zabiják vlajkových modelů, který bude lákat na unikátní design

Maximální výkon za příznivější cenu než nabídnou ostatní je dobře známá strategie výrobců, snažících se prorazit na přeplněném trhu. Po kratší odmlce v této kategorii se o nový přírůstek postarala německá společnost Linshof, která rozesláním tiskové zprávy oznámila svůj premiérový počin na poli smartphonů, model i8. Ten navíc zaujme nejen poměrem cena/výkon, ale například i nezvyklým a poměrně originálním designem.

Tvar telefonu s avizovanou nízkou tloušťkou působí opravdu zajímavě, podle renderů bychom se navíc mohli dočkat kovového šasi. Nyní se přesuňme k technickým parametrům zařízení. Přední strana nabídne 5“ Full HD displej, jeho kvality by měla zajistit technologie Super AMOLED. Upravený Android 5.0 bude pohánět osmijádrový procesor neznámého typu o taktu 2,1 GHz. Operační paměti budou k dispozici 3 GB. Telefon dále nabídne například 80GB interní úložiště, 13Mpx zadní a 8Mpx přední fotoaparát, nebo baterii s kapacitou 3100 mAh. V oblasti konektivity stojí za zmínku přítomnost LTE, NFC a Bluetooth 4.0.

  

Konečná cena bude činit 380 USD, tedy zhruba 8 000 Kč bez DPH. Specifikacím by cena odpovídala, jedná se ale o neznámého výrobce, a tak nebude nástup tohoto modelu na trh asi tolik úspěšný, jako u mediálně propagovaného a netrpělivě očekávaného OnePlus One. Do prodeje by se měla „i-osmička” dostat v prvním kvartálu roku 2015. Na stránkach výrobce se také nalézá 10“ tablet, o kterém se ale společnost ještě nezmínila, celý projekt, s přihlédnutím na datum vytvoření Facebookového profilu 19. listopadu tohoto roku, tak nepůsobí úplně přesvědčivě a bude zajímavé sledovat jeho osud.

Jakub Palata

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments