Lightplay: Kompaktní projektor s Androidem na palubě za 500 USD

Operační systém Android nabírá na čím dál větší popularitě, za což může i jeho relativně snadná portace napříč širokým spektrem spotřební elektroniky. Dalším netradičním produktem se zeleným robotem na palubě se stal projektor Lightplay by PhoneSuit. Ten na první pohled zaujme svými kompaktními rozměry (125 x 73 x 35 mm), bohatým příslušenstvím, ale především přítomností operačního systému Android. Jeho hardwarové paramety nezní nijak oslnivě, nicméně pro potřeby projektoru by měly bohatě dostačovat. Srdcem zařízení se stal jednojádrový ARM procesor s taktem 1 GHz, kterému dělá společnost koprocesor NEON zajišťující bezproblémový výstup v nativním rozlišení 1024 x 600 pixelů. Projektor samozřejmě podporuje i přehrávání videa až do rozlišení 1080p.

Další výbava zahrnuje 8 GB interní paměti, Wi-Fi (b/g/n), dva USB porty, HDMI výstup a dvojici integrovaných reproduktorů. Do 230 gramů vážícího těla se výrobci podařilo dostat i vestavěný akumulátor s kapacitou 2100 mAh. Samotný projektor pak využívá technologie RGB LED s životností 30 000 hodin a světelným tokem 50 lm. Při optimálních podmínkách lze údajně dosáhnout až 80“ úhlopříčky. Pro porovnání dodám, že projektor ve smartphonu Samsung Galaxy Beam disponuje tokem pouhých 15 lm.

   

Zákazníci v základním balení naleznou i jednoduchý staviv a bezdrátový ovladač s QWERTY klávesnicí a gyroskopem, který slouží pro pohyb v uživatelském prostředí. Za největší nedostatek považuji přítomnost zastaralé verze operačního systému Android 2.3, která není dostatečně optimalizována pro podobný druh zařízení. Co však potěší, je plná podpora nativních služeb od Googlu. Projektor Lightplay lze zakoupit přímo na stránkách výrobce za relativně přijatelnou cenu 499 USD (zhruba 9500,- Kč). Jaký je váš názor na tento zajímavý gadget – jedná se podle vás o naprostou zbytečnost, nebo o praktické zařízení na služební cesty či obchodní jednání?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku