TOPlist

Líbí se vám zoomovací lišta u Diamondu2? Už brzy bude i pro Touch HD!

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Při psaní tohoto článku se opět nemohu ubránit myšlence na to, kde by asi systém Windows Mobile byl, kdyby neexistovalo komunitního fóra Xda-developers. Těm se opět povedl husarský kousek, který potěší především majitele zařízení HTC Touch HD. Pokud jste četli nějaký článek o Diamondu2, pravděpodobně víte, že se v jeho spodní části nachází speciální lišta označovaná jako zoom bar. Ta slouží k přibližování obsahu v různých aplikacích, jako je například internetový prohlížeč nebo e-mailový klient.

Uživatel namuk z Xda-developers přišel s geniální myšlenkou, která tuto funkci zpřístupní i uživatelům Touche HD, který pod displejem ukrývá čtveřici senzorových kláves. Podařilo se mu vytvořit vlastní knihovny, které dokážou rozpoznat tažení prstem po senzorových tlačítkách, které následně převádějí na nastavenou akci v požadované aplikaci.

Na následujících řádcích se můžete dočíst, jak vývoj celé aplikace probíhá (aneb z deníčku vývojáře):
13. 5. – autorovi se podařilo vytvořit dll knihovny, které v systému rozpoznají tah po senzorech
14. 5. – dokončena funkce pro zoomování v aplikaci HTC Album
15. 5. – zoomování v HTC Album funguje výborně, odladěny některé nedostatky
16. 5. – integrace zoomování do aplikace Camera => zoomování funguje, myšlenka na integraci s Operou Mobile
17. 5. – přidání zoomování do SMS klienta a balíku Office Mobile

-

První testovací beta verze aplikace, která senzorové klávesy u Touche HD promění v zoomovací lištu, by měla být k dispozici ve čtvrtek 21. 5. Odkaz pro stažení bude později do článku doplněn. A nemusíte se bát, že byste senzorové klávesy po “přeměně” nemohli používat běžným způsobem, klasické akce budou pouze předefinovány na dlouhý stisk.

Zdroj: WMPowerUser.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku