Domů » Bleskovky » LG vyměnilo ředitele mobilní divize. Chce hrát ve světě smartphonů první ligu

LG vyměnilo ředitele mobilní divize. Chce hrát ve světě smartphonů první ligu

Společnosti LG se jako celku velmi daří, vydělává téměř ve všech odvětvích. Největší zisky jí plynou z prodeje bílé techniky či televizorů, naopak ke dnu ji táhne mobilní divize, která už několik čtvrtletí po sobě vykazuje ztráty, naposledy to bylo 331 milionů dolarů (asi 7,1 miliard korun). Impulz ke zlepšení by měl dodat Hwang Jeong-hwan, který právě dnes usedá na křeslo ředitele mobilní divize, kde nahrazuje dosavadního šéfa Juna Cho.

Hwang Jeong-hwan dosud pracoval v odvětví vývoje zábavního odvětví, předtím byl však velice úzce zapojen do tvorby prvních smartphonů LG. Firma chce jeho schopností využít k tomu, aby vytáhl mobilní divizi do černých čísel, a aby se smartphony vznikající pod jeho vedením staly inovativními a konkurenceschopnými, a nehrály na trhu pouze druhé housle. Kromě nového šéfa mobilní divize došlo v LG na výměnu i na několika dalších úzce souvisejících postech, jsme zvědaví, jak se tato „škatulata“ projeví v příštích smartphonech korejské firmy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Když ty telefony po představení neprodávají tak co se diví? S9 za dveřma a V30 co představili snad v srpnu nikde …

  2. Snáď ten nový riaditeľ pochopí, že ich telefóny chcú aj iné trhy a v rovnakom čase, a bez rozdielných chybajúcich vlastností…Tak isto by mali zapracovať na aktualizáciach(aj keď G6 a V30 sú už na tom podstatne lepšie). Inak im smartfónom sa nedá čo vytknúť. Len tieto chyby čo robia ich tiahnu stále dole.

  3. Niektore ich telefony vidiet iba na internete… parametre super, napr. V30, a dostupnost a marketing Nula. Samsung a Huawei su v kazdej….. a LG nic. Toho stareho sefa mali vyhodit uz davno.

  4. Tak to by mohl takového ředitele každý s trochou selského rozumu. Podstata je mít vše co má Samsung a k tomu ještě něco vlastního přidat. Technologicky na to LG určitě má. To jejich selektování trhů je také mimo rámec běžného chápání. Neselektují mnohem větší srabi. Poslední super telefon ke své době byla G3, pak začali stát na místě a utápět se v podivných experimentech. Nehomogenita vrcholných modelů pak odvádí věrné zákazníky jinam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).