Domů » Bleskovky » LG vyměnilo ředitele mobilní divize. Chce hrát ve světě smartphonů první ligu

LG vyměnilo ředitele mobilní divize. Chce hrát ve světě smartphonů první ligu

Společnosti LG se jako celku velmi daří, vydělává téměř ve všech odvětvích. Největší zisky jí plynou z prodeje bílé techniky či televizorů, naopak ke dnu ji táhne mobilní divize, která už několik čtvrtletí po sobě vykazuje ztráty, naposledy to bylo 331 milionů dolarů (asi 7,1 miliard korun). Impulz ke zlepšení by měl dodat Hwang Jeong-hwan, který právě dnes usedá na křeslo ředitele mobilní divize, kde nahrazuje dosavadního šéfa Juna Cho.

Hwang Jeong-hwan dosud pracoval v odvětví vývoje zábavního odvětví, předtím byl však velice úzce zapojen do tvorby prvních smartphonů LG. Firma chce jeho schopností využít k tomu, aby vytáhl mobilní divizi do černých čísel, a aby se smartphony vznikající pod jeho vedením staly inovativními a konkurenceschopnými, a nehrály na trhu pouze druhé housle. Kromě nového šéfa mobilní divize došlo v LG na výměnu i na několika dalších úzce souvisejících postech, jsme zvědaví, jak se tato „škatulata“ projeví v příštích smartphonech korejské firmy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments