LG Optimus G Pro představen: 5″ fullHD displej a 3000mAh baterie

Po několika nedávných spekulacích jsme se konečně dočkali odhalení nástupce smartphonu LG Optimus G. Jihokorejský výrobce svůj zatím nejlépe vybavený kousek představil v Japonsku, kde by se měl zároveň objevit v průběhu dubna v nabídce operátora NTT DoCoMo. Novinka nese komerční označení Optimus G Pro a soudě podle zveřejněných parametrů se máme nač těšit. O zobrazovací schopnosti se postará 5“ displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů a hustotou 440 ppi. Použitá úhlopříčka a rozlišení ho automaticky zařadí do boje s podobně vybavenými telefony typu ZTE Grand S či Sony Xperia Z.

   

Budoucí zájemci se rozhodně nemusí strachovat o nedostatek výkonu, jelikož srdcem celého zařízení se stal čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,7 GHz pro každé jádro. Kapacita operační paměti se pak zastavila již na standardní hodnotě 2 GB. LG Optimus G Pro běží na operačním systému Android ve verzi 4.1, který výrobce tradičně obohatil o vlastní grafickou nadstavbu. V další hardwarové výbavě nalezneme hlavní fotoaparát s 13Mpx snímačem, interní paměť s kapacitou 32 GB a slot na paměťové microSDXC karty.

   

Mnoho potencionální zájemců jistě potěší informace o akumulátoru s poměrně štědrou kapacitou 3000 mAh. Jeho přítomnost se však podepsala na hmotnosti (160 gramů) a hloubce (10 milimetrů) celého zařízení. Ohledně ceny a dostupnosti na evropském trhu se výrobce zatím nevyjádřil. Sdělení bližších informací se zřejmě dočkáme až na evropské premiéře, která se uskuteční na MWC 2013.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku