Domů » Bleskovky » LG Optimus G Pro: fullHD displej, čtyři jádra a silný akumulátor (videopohled z MWC)

LG Optimus G Pro: fullHD displej, čtyři jádra a silný akumulátor (videopohled z MWC)

Před několika dny jihokorejský výrobce LG představil svou novou vlajkovou loď – model Optimus G Pro. Zatímco japonská varianta bude vybavena 5″ fullHD displejem, verze pro Evropu a USA bude o něco větší a nabídne panel s fullHD rozlišením a úhlopříčkou 5,5″. Sklo navíc bude nepatrně prohnuté, což bude vytvářet zajímavý efekt a změny doznala i zadní strana, u které výrobce použil podobný vzor jako u Nexusu 4 (první dojmy + videopohled). Zvýšila se také kapacita baterie, z původních 3000 mAh na 3140 mAh.

Zájemci se rozhodně nemusí strachovat o nedostatek výkonu, jelikož srdcem celého zařízení se stal čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,7 GHz pro každé jádro. Kapacita operační paměti se pak zastavila již na standardní hodnotě 2 GB. LG Optimus G Pro běží na operačním systému Android ve verzi 4.1.2, který výrobce tradičně obohatil o vlastní grafickou nadstavbu. V další hardwarové výbavě nalezneme hlavní fotoaparát s 13Mpx snímačem, interní paměť s kapacitou 32 GB a slot na paměťové microSDXC karty.

  

  

Na českém trhu by se Optimus G Pro měl objevit až v průběhu třetího kvartálu tohoto roku, ještě před ním se dočkáme uvedení modelu Optimus G. Cena zatím stanovena nebyla.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. užší než Note2, ale chýba stylus

 2. Pepa (neregistrovaný)

  Při prvním pohledu na slovíčko „Pro“ v názvu mě hlavou proběhlo zařízení s QWERTY klávesnicí, ale pak jsem si řekl že to přece jen v dnešní době očekávat nelze…

  • Taky bych rád viděl nějaké zařízení s qwerty, nejlépe pod displejem, stejně jako u BB. Ale to v dnešní době skoro-tabletů nikdo neudělá.

  • Pepa (neregistrovaný)

   Souhlas, nejvíc mě zaujalo to nové BB Q10, což je podle mě bomba :)

 3. Ale hlavně je to LG… Tradičně velmi špatná podpora a nedělám si iluze o včasném uvedení na náš trh…

 4. Wow, Samsung začal vydávat telefony pod značkou LG?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).