LG Optimus G Pro bude pohánět nový čip Snapdragon 600

Ani ne před týdnem byla oficiálně představena nová vlajková loď společnosti LG s označením Optimus G Pro. Nedočkali jsme se však odhalení všech detailů, otazník visel především u použitého čipsetu. Korejský výrobce ale nyní potvrdil, že srdcem zařízení s obřím 5,5palcovým fullHD displejem (v Japonsku „pouze“ pětipalcovým) bude opravdu nový Qualcomm Snapdragon 600, který nabídne až o 24 procent vyšší výkon, než dosavadní král Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Zde je navíc nutno podotknout, že se nejedná o nejvýkonnější z procesorů představených na CESu, jelikož nad ním je umístěn výkonnější Snapdragon 800.

Nespornou výhodou čipsetu je i menší energetická náročnost, což v kombinaci s kapacitou 3140 mAh může zajistit vysoce nadprůměrnou výdrž. Čipová sada nabídne i několik softwarových vychytávek, z nichž za zmínku stojí kupříkladu možnost natáčet přední i zadní kamerou zároveň. Dostupnost přístroje v USA je prozatím odhadována někdy na polovinu tohoto roku, pro Evropu bude uvedení o něco později (Q2/Q3). Bližší info se však dozvíme až na letošním MWC, kde o Optimusu G Pro ještě uslyšíme.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku