Domů » Bleskovky » LG Optimus G Pro bude pohánět nový čip Snapdragon 600

LG Optimus G Pro bude pohánět nový čip Snapdragon 600

Ani ne před týdnem byla oficiálně představena nová vlajková loď společnosti LG s označením Optimus G Pro. Nedočkali jsme se však odhalení všech detailů, otazník visel především u použitého čipsetu. Korejský výrobce ale nyní potvrdil, že srdcem zařízení s obřím 5,5palcovým fullHD displejem (v Japonsku „pouze“ pětipalcovým) bude opravdu nový Qualcomm Snapdragon 600, který nabídne až o 24 procent vyšší výkon, než dosavadní král Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Zde je navíc nutno podotknout, že se nejedná o nejvýkonnější z procesorů představených na CESu, jelikož nad ním je umístěn výkonnější Snapdragon 800.

Nespornou výhodou čipsetu je i menší energetická náročnost, což v kombinaci s kapacitou 3140 mAh může zajistit vysoce nadprůměrnou výdrž. Čipová sada nabídne i několik softwarových vychytávek, z nichž za zmínku stojí kupříkladu možnost natáčet přední i zadní kamerou zároveň. Dostupnost přístroje v USA je prozatím odhadována někdy na polovinu tohoto roku, pro Evropu bude uvedení o něco později (Q2/Q3). Bližší info se však dozvíme až na letošním MWC, kde o Optimusu G Pro ještě uslyšíme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. norcoml (neregistrovaný)

    Aj HTC One ma ten isty čip Snapdragon 600.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).