Domů » Bleskovky » LG Lifeband Touch: Sportovní náramek s dotykovým displejem představen

LG Lifeband Touch: Sportovní náramek s dotykovým displejem představen

Jak jsme očekávali, jihokorejská společnost LG představila fitness náramek s názvem Lifeband Touch. Vypadá stejně jako na dříve uniklé fotografii a přináší podobnou funkcionalitu jako náramek Activity Tracker, který byl představen na loňském CES a nikdy nebyl uveden do prodeje. Nový model se díky vestavěnému OLED displeji v podstatě chová jako hodinky, nabízí však velmi rozšířené možnosti pro sportování a hlídání vašich tělesných funkcí. LG společně s náramkem představila i chytrá sluchátka.

 

Voděodolný náramek je osazen dotykovým OLED displejem, který vám umožní přístup ke všem funkcím tohoto sportovního gadgetu. Mezi ně patří zejména záznam vašich sporotních výkonů, ukazuje spálené kalorie, počet uběhnutých kroků, čas běhu a také uběhnutou vzdálenost. To dokáže díky 3 osému akcelerometru a výškoměru.

Další potřebné informace si pak vezme ze spárovaného mobilního telefonu, podporována jsou zařízení s operačním systémem Android a iOS. Díky tomuto spojení skrze Bluetooth 4.0 je pak možné na displeji hodinek kontrolovat příchozí hovory a SMS nebo ovládat hudební přehrávač. Rovněž je připravena podpora pro několik partnerských aplikací, včetně RunKeeper, MyFitnessPal nebo MapMyFitness. Náramek se vyrábí ve třech velikostech a jeho cena je stanovena na 179,99 USD (3 630 Kč).

   

Chytrý náramek doplní chytrá sluchátka

Chytrá sluchátka se podařilo LG utajit až do oficiálního představení. Sluchátka se jmenují HRM (Heart Rate Monitor) Earphone a stejně jako Lifeband Touch se párují s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Kromě poslechu hudby a telefonování jsou vybavena 3 osým akcelerometrem a dokážou měřit uběhnutou vzdálenost, počet spálených kalorií a dokonce umí na základě měření signálů z vnitřního ucha monitorovat srdeční tep a spotřebu kyslíku. Cena za tato sluchátka je shodná s cenou náramku, opět 179,99 USD (3 630 Kč).

 

Dostupnost obou zařízení by měla být již na jaře tohoto roku, na stránkách výrobce je prozatím neurčitá informace coming soon. Budeme doufat, že to LG nebude trvat příliš dlouho a že na rozdíl od prvního pokusu s názvem Activity Tracker skutečně tato dva hezky vypadající kousky příslušenství přivede na trh. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments