Domů » Bleskovky » LG Lifeband Touch: Sportovní náramek s dotykovým displejem představen

LG Lifeband Touch: Sportovní náramek s dotykovým displejem představen

Jak jsme očekávali, jihokorejská společnost LG představila fitness náramek s názvem Lifeband Touch. Vypadá stejně jako na dříve uniklé fotografii a přináší podobnou funkcionalitu jako náramek Activity Tracker, který byl představen na loňském CES a nikdy nebyl uveden do prodeje. Nový model se díky vestavěnému OLED displeji v podstatě chová jako hodinky, nabízí však velmi rozšířené možnosti pro sportování a hlídání vašich tělesných funkcí. LG společně s náramkem představila i chytrá sluchátka.

 

Voděodolný náramek je osazen dotykovým OLED displejem, který vám umožní přístup ke všem funkcím tohoto sportovního gadgetu. Mezi ně patří zejména záznam vašich sporotních výkonů, ukazuje spálené kalorie, počet uběhnutých kroků, čas běhu a také uběhnutou vzdálenost. To dokáže díky 3 osému akcelerometru a výškoměru.

Další potřebné informace si pak vezme ze spárovaného mobilního telefonu, podporována jsou zařízení s operačním systémem Android a iOS. Díky tomuto spojení skrze Bluetooth 4.0 je pak možné na displeji hodinek kontrolovat příchozí hovory a SMS nebo ovládat hudební přehrávač. Rovněž je připravena podpora pro několik partnerských aplikací, včetně RunKeeper, MyFitnessPal nebo MapMyFitness. Náramek se vyrábí ve třech velikostech a jeho cena je stanovena na 179,99 USD (3 630 Kč).

   

Chytrý náramek doplní chytrá sluchátka

Chytrá sluchátka se podařilo LG utajit až do oficiálního představení. Sluchátka se jmenují HRM (Heart Rate Monitor) Earphone a stejně jako Lifeband Touch se párují s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Kromě poslechu hudby a telefonování jsou vybavena 3 osým akcelerometrem a dokážou měřit uběhnutou vzdálenost, počet spálených kalorií a dokonce umí na základě měření signálů z vnitřního ucha monitorovat srdeční tep a spotřebu kyslíku. Cena za tato sluchátka je shodná s cenou náramku, opět 179,99 USD (3 630 Kč).

 

Dostupnost obou zařízení by měla být již na jaře tohoto roku, na stránkách výrobce je prozatím neurčitá informace coming soon. Budeme doufat, že to LG nebude trvat příliš dlouho a že na rozdíl od prvního pokusu s názvem Activity Tracker skutečně tato dva hezky vypadající kousky příslušenství přivede na trh. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Kuba (neregistrovaný)

  A má už LG ALESPOŇ JEDEN telefon, se kterým to bude fungovat???

  Tedy ALESPOŇ JEDEN telefon, který hardwarově i softwarově (tzn. Android >= 4.3) podporuje Bluetoth 4.0 ?

  • Na tom nezáleží. BT 4.0 je zpětně kompatibilní.

  • mceza: No je otázka, zda je to zase tradičně neúplná specifikace (tedy BT 4.0, ale očekával bych LE), což je proprietární u 4ky a nemá zpětnou kompatibilitu. Navíc to musí podporovat OS, což je u Androidu velká otázka.

   Tak jako je dotaz od KUBY zcela na místě. Ostatně, co předvedl Samsung s Gearem….

  • Kuba (neregistrovaný)

   Zpětně kompatibilní CO s ČÍM?

   Jistě – když telefon umí BT4, je schopen fungovat i s BT3 (v mém případě SmartWatch2) a BT2 (vmém případě třeba myš či autorádio) periferiemi.

   Ale OPAČNĚ to je problém. Když mám periferii fungující na BT4 (v mém případě např. HRM senzor Polar H6) a telefon má s BT4 problémy (jako v mém případě: HW sice v LG G2 je, ale And 4.2.2 tu podporu prostě nemá), tak si prostě nevrznu (dokud se LG neuráčí vypustit KitKat, nebo dokud mi nedojde trpělivost a nevrznu tam třeba Cyanogenmod či jinou neorig.ROM).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).