Domů » Bleskovky » LG G2: Tlačítka hlasitosti se přesunula k fotoaparátu na zadní straně

LG G2: Tlačítka hlasitosti se přesunula k fotoaparátu na zadní straně

Twitter kanál @evleaks dnes zveřejnil několik fotografií z interní prezentace společnosti LG, na kterých je velmi dobře viditelný připravovaný model G2 (všimněte si, že LG vypustilo označení modelové řady Optimus z názvu, o čemž jsme v minulosti informovali v této bleskovce). Ze starších úniků informací víme, že by tento kousek měl být vybavený quad-core procesorem Qualcomm Snapdragon 800, kterému budou dělat společnost 2 GB RAM a 16/32 GB interní paměti.

Slotu na microSD karty se zřejmě nedočkáme. Otazník zatím zůstává i u displeje; ten by měl mít úhlopříčku 4,7 nebo 5 palců a fullHD rozlišení 1080 x 1920 px.

Velmi zajímavé je umístění tlačítek pro regulaci hlasitosti; ta se z boční hrany přesunula na záda telefonu a najdeme je v prostoru fototoaparátu. Nezvyklé řešení, nicméně při držení telefonu v pravé i levé ruce budou tyto klávesy ukazováčkem poměrně dobře přístupné. Zkoušeli jsme si zkusmo, jak by ovládání fungovalo na pětipalcovém Galaxy S4 a nepřijde nám to až tak krkolomné, i když bychom si chvíli zvykat museli.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Zajimavy napad. Dobra zprava je, ze krome Applu (HW) a BB (SW) jeste nekdo premysli nad designem.

  • Mě to přijde jako hloupost. Na boku jsou tlačítka výborně přístupná. Tady si navíc budu neustále hrabat do fotoaparátu.

   Navíc co když budu fotit/nahrávat a budu chtít tato tlačítka využít?

   Uvidíme, ale já osobně soudím, že tudy cesta nevede…

  • fero (neregistrovaný)

   WETH: asi ses spletl :D spíš tady vůbec nepřemýšleli

 2. Hornisse (neregistrovaný)

  Osobně se mi ten nápad líbí. Sice tlačítka na boku jsou dlouhodobě zažitá, ale za sebe můžu říct, že čím jsou telefony tenčí, tím hůře se mi při hovoru ovládají. Tlačítka na zádech mi připadají jako řešení. Na druhou stranu, mimo hovor mi tlačítka na zádech připadají trošku nešťastná… Asi až čas ukáže jak se to osvědčí

 3. Myslím že neexistuje cesta stredom. Ale je to o kompromise. Rozhodne keď mám tenký mobil a hneď pod tlačítkami na hlasitosť je aj tlačítko na zamknutie, dosť často aj po dlhom čase sa mi stane že ho stlačím. Proste omyl, a nedá sa to naučiť, keď niečo robíte v rýchlosti. Nápad zaujímavý, využitie a použitie sa ukáže až na nejakom modely :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).