Domů » Bleskovky » LG G Pad 8.3 představen těsně před veletrhem IFA: Slušná výbava v čele s jemným displejem

LG G Pad 8.3 představen těsně před veletrhem IFA: Slušná výbava v čele s jemným displejem

Společnost LG s předstihem před berlínským veletrhem představilo svůj nový tablet G Pad 8.3, jehož hlavním lákadlem bude osmipalcový WUXGA LCD displej s hustotou pixelů 273 ppi (1920 x 1200 px). Novinka od LG tak přímo konkuruje nové generaci tabletu Nexus 7, který se od zítřka začíná prodávat v České republice. Nexusu 7 do karet hraje příznivější cena a nejnovější verze Androidu (4.3), LG zase nabízí nepatrně lepší hardware a atraktivnější design.

 

O výkon se postará čtyřjádrový čip Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz pro každé jádro, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM. V útrobách dále nalezneme akumulátor s kapacitou 4 600 mAh, na zadní straně nechybí 5Mpx fotoaparát, nad displejem najdeme 1,3Mpx kamerku pro videohovory. Operační systém Android 4.2.2 zde doplní uživatelské prostředí Optimus UI, ve kterém můžeme očekávat celou řadu softwarových vychytávek, které jsme mohli vidět už u modelu G2. Celkové rozměry tabletu jsou 216,8 x 126,5 x 8,3 mm.

 

Uvedení na trh je naplánováno na čtvrtý kvartál tohoto roku, konkrétně se spekuluje o říjnu. Cena zatím oficiálně stanovena nebyla, ale lze očekávat, že bude vyšší než v případě zmiňovaného Nexusu 7. Tablet bude dostupný ve dvou barevných variantách – bílé a černé a zřejmě se dočkáme dvou verzí, levnější s WiFi a dražší s podporou datových přenosů přes GSM/3G/LTE.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).