Domů » Bleskovky » LG G Flex: Jak si vede zakřivený displej v testu odolnosti?

LG G Flex: Jak si vede zakřivený displej v testu odolnosti?

Server AndroidAuthority.com je známý tím, že provádí různé testy odolnosti mobilních zařízení. V nedávné době jste mohli vidět test (ne)odolného Nexusu 5, nyní se podíváme na smartphone od LG, konkrétně na model G Flex se zakřiveným displejem. Ten by měl dle předpokladů, právě díky prohnutému displeji, v testu obstát lépe, než konkurenční zařízení s rovnými panely, které většinou v podobných testech dopadají velmi špatně (samozřejmě až na výjimky, například Sony Xperia Z1). Teoreticky by zakřivené plochy měly zmenšit prostor, který je vůči nárazům nejvíce choulostivý.

LG G Flex Drop Test!

To je ale pouze teorie. Jak si vede smartphone, když ho například nějaký neopatrný uživatel pustí na zem, a to rovnou třemi způsoby – na záda, bok a na displej? V prvním z testů, tedy na záda, LG G Flex v celku obstál. Na zadní straně je viditelné poškrábání, ale smartphone prozatím drží pohromadě a i displej z tohoto testu odchází bez jakékoliv újmy.

  

Druhý pád nedopadl zrovna nejlépe. Může za to celoskleněná přední strana smartphonu, na které se po pádu objevil „pavouk“ a na videu jsou i znatelné úlomky skla. No a třetí test je takovou třešničku na dortu. Pokud LG G Flex upustíte displejem dolů, dílo dokonáte. V podstatě celý displej praskl, ale přesto, po všech třech testech telefon úspěšně spustíte, dokonce funguje i dotykový panel a reaguje na všechny vaše příkazy.

   

Výsledek je takový, že zakřivený displej vám telefon před pádem nezachrání, ale s klidným svědomím lze napsat, že  samoregenerační kryt drobným škrábancům úspěšně odolává, avšak velké rýpance zacelit nedokáže. Je však vidět, že samoopravovací kryty smartphonů mají velkou budoucnost, je však nutné vychytat pár much.

Michael Krahulec

5 komentářů

 1. Kdo si může myslet, že jen díky zakřivení vydrží displej více?! Pravda, tvrdilo se, že díky plastovému dispeji vydrží telefon více, ale jaksi se zapomnělo, že u ohnutých (ne ohebných) displejů stejně bude na vrchu sklo. ;)

  • Tak sklo je sklo. I kdyz to co pouzilo Lg nebude uplne obycejne, vzhledem k tomu, jak je pruzne (ve spouste videi je telefon ohybaji), ocekaval bych, ze vydrzi.

   Jenze to je problem tech to crash „testu“. Nedokazou dodrzet stejne podminky pro vsechny testovane kusy, proste jen flaknou s mobilem o zem, vsak ono to nejak dopadne. Holt kdyz ten telefon blbe dopadne, praskne kazdy, at ma sklo nebo plast (bavime se o neodolnych smartphonech).

   Muj soucasny telefon me spadnul uz mockrat, na silnici, na beton, jednou se i vykoupal, ale porad funguje bez problemu. ma sice drobnou prasklinu u cocky fotoaparatu, ale obecne je ok. A to najdeme na webu tuny videi, kdy se po 3. padu roztrisklo sklo.

   Cili, nazyvat flaknuti telefonem o zem „test odolnosti“ je mimo.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Našiel sa jeden „neodolný“ telefón ktorý vydržal tento test bez najmenšej ujmy na sklenených plochách SONY XPERIA Z1…áno na oboch sklách a dopadol doslova ideálne na plocho na oboch stranách a NIČ. Sklá ostali celé a bez najmenšej ujmy.

   [odkaz]

  • jarob: i muj telefon je neodolny a vydrzel tento „test“ uz nekolikrat. jen to necpu na web…

   To co jsem kritizoval byla metodika testovani: pri kazdem pokusu nejsou stejne podminky.

 2. Kazeasch (neregistrovaný)

  JAROB – To může být to nejzásadnější, že dopadl na plocho. Ono je to totiž opravdu doslova ideální -> názar se roznese do největší možné plochy, a navíc v ploše snáší sklo zatížení líp než na hranách. Většina displejů praská právě v případě, že dopadnou na roh. Často se pak stává že na hraně stačí malej ťukanec i když do plochy může člověk mlátit kladivem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).