Domů » Bleskovky » LG G Flex: Jak si vede zakřivený displej v testu odolnosti?

LG G Flex: Jak si vede zakřivený displej v testu odolnosti?

Server AndroidAuthority.com je známý tím, že provádí různé testy odolnosti mobilních zařízení. V nedávné době jste mohli vidět test (ne)odolného Nexusu 5, nyní se podíváme na smartphone od LG, konkrétně na model G Flex se zakřiveným displejem. Ten by měl dle předpokladů, právě díky prohnutému displeji, v testu obstát lépe, než konkurenční zařízení s rovnými panely, které většinou v podobných testech dopadají velmi špatně (samozřejmě až na výjimky, například Sony Xperia Z1). Teoreticky by zakřivené plochy měly zmenšit prostor, který je vůči nárazům nejvíce choulostivý.

To je ale pouze teorie. Jak si vede smartphone, když ho například nějaký neopatrný uživatel pustí na zem, a to rovnou třemi způsoby – na záda, bok a na displej? V prvním z testů, tedy na záda, LG G Flex v celku obstál. Na zadní straně je viditelné poškrábání, ale smartphone prozatím drží pohromadě a i displej z tohoto testu odchází bez jakékoliv újmy.

  

Druhý pád nedopadl zrovna nejlépe. Může za to celoskleněná přední strana smartphonu, na které se po pádu objevil „pavouk“ a na videu jsou i znatelné úlomky skla. No a třetí test je takovou třešničku na dortu. Pokud LG G Flex upustíte displejem dolů, dílo dokonáte. V podstatě celý displej praskl, ale přesto, po všech třech testech telefon úspěšně spustíte, dokonce funguje i dotykový panel a reaguje na všechny vaše příkazy.

   

Výsledek je takový, že zakřivený displej vám telefon před pádem nezachrání, ale s klidným svědomím lze napsat, že  samoregenerační kryt drobným škrábancům úspěšně odolává, avšak velké rýpance zacelit nedokáže. Je však vidět, že samoopravovací kryty smartphonů mají velkou budoucnost, je však nutné vychytat pár much.

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments