Domů » Bleskovky » LG chystá návrat k Windows Phone: Model VW820 se zařadí do kategorie low-endů

LG chystá návrat k Windows Phone: Model VW820 se zařadí do kategorie low-endů

V prosinci loňského roku bylo ve statistikách jisté reklamní společnosti objeveno mezi smartphony s Windows Phone neznámé zařízení s označením LG WV820. To nasvědčovalo tomu, že korejský výrobce se po několika letech přestane soustředit čistě na Android a znovu sáhne po platformě od Microsoftu. Nyní o sobě tajuplný přístroj dává vědět znovu a to přímo na stránkách výrobce. Zde je možné nalézt rovnou dva dokumenty, jež o něm hovoří.

 

Trochu nečekaně se nachází v sekci týkající se použití open-source licencí, což nejde s Windows Phone úplně ruku v ruce, jedná se nicméně o jednoznačný důkaz toho, že LG WV820 skutečně existuje. Zařízení také nedávno prošlo certifikací u společnosti Bluetooth SIG a i zde je uvedeno jako mobilní telefon. Již dřívější informace pak hovořily o přítomnosti 4,7palcového displeje s rozlišením 480 x 854 px, což napovídá, že se bude jednat spíše o low-end.


Render zařízení údajně chystaného pro amerického operátora Verizon (více zde)

LG WV820 je uvedeno jako Windows Phone a to by mohlo znamenat, že na trh přijde ještě s operačním systémem Windows Phone 8.1. Možnost, že dorazí až s Windows 10, ovšem ani tak úplně vyloučit nemůžeme. Světlo světa nedávno spatřil také render LG se systémem od Microsoftu určeného pro amerického operátora Verizon. Jestli je to právě výše zmiňovaný model nedokážeme říct, pokud ano, stále není vyloučeno, že se dočká i globální varianty.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. Proc ne, oproti stale stejnym L vitana zmena, jen aby nezustalo u jedineho a low modelu, no ale ty se stejne prodavaji nejlepe a generuji vyrobci solidni zisk, viz. n l520 ze.

  • Microsoft telefónom sa nedarí, je na nich stratový a bude zrejme odpisovať

   [odkaz]

  • Martin II (neregistrovaný)

   MCJOBS: Ja som to pochopil tak ze ide odpisovat hodnotu za ktoru kupil HW diviziu od Nokie. Skratka uctovne bude mat byvala divizia Nokie nizsiu hodnotu ako za nu MS zaplatil. Dolezite, ale len upratovanie v uctovnych knihach.

   Sranda na tej sprave je to ze zmienuju technologicke weby a ziaden ekonomicky web. Akcie MS aj po tej sprave nadalej rastli.

  • Někdo nechápe ekonomický termín odpis.

  • vlada (neregistrovaný)

   Odpisovat se bude v goodwill, protoze HW divize do budoucna nema takovy potencial, kteremu by odpovidala jeji ucetni hodnota. Podobny pripad bylo aQuantive.

 2. kjkszpj (neregistrovaný)

  Parada, dalsi low-end s WP. Akoby ich bolo malo…

 3. Michal (neregistrovaný)

  Ale proč ne.. Když přidají něco navíc – LTE, NFC atd., může někoho zaujmout. LG držím palce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).