LG Cayenne: Dvoujádrový Android s QWERTY klávesnicí

Pro uživatele preferující chytré telefony s hardwarovou klávesnicí máme dobrou zprávu. Na povrch totiž vyplouvají informace o dalším připravovaném smartphonu ze stáje korejského výrobce LG. V zákulisí se o něm hovoří jako o LG Cayenne (LS860) a jeho hlavním lákadlem se má stát hardwarová QWERTY klávesnice. Z přiloženého snímku je patrné, že klávesnice bude bude rozdělena do pěti řad, což by mělo zajistit komfortní psaní. O zobrazovací schopnosti telefonu se postará dotykový IPS displej s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 480 x 800 pixelů. Tady je trochu škoda, že LG nesáhlo po panelu s jemnějším rozlišením.

 

Srdcem smartphonu se stane dvoujádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,2 GHz. Další specifikace prozatím zůstavají tajemstvím, nicméně odhadujeme, že v ostatní výbavě nebude chybět 1 GB operační paměti, 8 GB úložného prostoru a 5Mpx fotoaparát. LG Cayenne se k zákazníkům dostane s operačním systémem Android ve verzi 4.0, což lze označit za pozitivní zprávu. Na pultech prodejců se novinka údajně objeví v průběhu letošního léta. Je příjemné vidět, že LG nejde ve stopách HTC a nezapomíná tak na uživatele, pro které je přítomnost hardwarové klávesnice klíčovým kritériem při výběru jejich chytrého telefonu.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku