Domů » Bleskovky » Levný tablet od Xiaomi: Premiéra už 5. září

Levný tablet od Xiaomi: Premiéra už 5. září

Čínská společnost Xiaomi je mezi uživateli známá především jako výrobce chytrých telefonů, nicméně podle nejnovějších informací se brzy dočkáme i zbrusu nového tabletu. V kuloárech se o něm hovoří jako o nadějném zařízení, které bude moci hravě konkurovat takovým bestsellerům jakými jsou například Nexus 7 či iPad mini. Tajemná novinka nese kódové označení Purple Rice a své budoucí majitele bude lákat na sedmipalcový displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů a čtyřjádrový procesor MT6589T s takem 1,5 GHz. Další známé specifikace tvoří 1 GB paměti RAM, třináctimegapixelový fotoaparát, slot na dvě SIM karty a 16GB interní úložiště.

  

O dostatečnou výdrž se má starat integrovaný akumulátor s kapacitou 4000 mAh. Xiaomi Purple Rice poběží na operačním systému Android, který však bude plně překrývat uživatelská nadstavba MIUI uzpůsobená pro tabletové rozhraní. Další zvěsti dávají tušit, že se bude jednat o kvalitně zpracované zařízení za více než přijatelnou cenu, která by neměla překročit hranici 160 USD (zhruba 3000 Kč bez DPH). Oficiální premiéra je naplánována na 5. září při jejíž příležitosti se samozřejmě dozvíme další podrobnosti o použité výbavě.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Ondřej Gardavský

    Snad budu mít šťastnou ruku a 28.8. se mi podaří urvat vstupenku na tu akci, pokud ano, tak můžu udělat report přímo z místa, jako minulý rok…

    Krom tabletu se spekuluje ještě o chytré televizi a samozřejmě nové generaci smartphonu… a možná přijde i kouzelník :)

  2. x608998877@yahoo.com (neregistrovaný)

    Všichni netrpělivě čekáme na nové přírůstky do rodiny Xiaomi:)

    Pokud někoho uchvátil fenomén značky Xiaomi a rád by si pořídil například MiS, můžete mi napsat na: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).