Domů » Bleskovky » Levný iPhone zřejmě ponese označení 5C, prozrazují to fotografie balení

Levný iPhone zřejmě ponese označení 5C, prozrazují to fotografie balení

Jednou z příčin horlivých debat v kruzích technologických nadšenců je poslední dobou i údajně připravovaný levný iPhone. Žádnou z uniklých fotografií bohužel stále nejde na 100 % potvrdit jako pravou, nicméně informace z různých zdrojů nám pomalu utváří obraz nového jablka druhé cenové kategorie. Tentokrát se do médií nedostala další fotografie samotného zařízení, ale balení, ve kterém má být údajně iPhone prodáván.

Obal z bílého plastu designem ladí ke dříve uniklým snímkům jablečného telefonu, mnohem zajímavější je ale nápis iPhone 5C na boku. Apple v minulosti několikrát experimentoval s písmenky v názvu iPhonů; počáteční přívlastek G, který označoval generaci, se výrobce rozhodl s příchodem iPhone 4 škrtnout, poté vytáhl z abecedy písmenko S, které znamenalo jen menší aktualizaci před vydáním zcela nového modelu, a nyní se možná dočkáme iPhonu 5C.

O tom, proč Apple sáhl právě po třetím písmenu abecedy, se dá zatím jen spekulovat, jedno z nejpravděpodobnějších vysvětlení je, že C stojí za slovem Color (nebo spíše Colour pokud název vymyslel Jony Ive) a znamená tedy, že se iPhone bude prodávat v mnohem více barevných variantách než jen v konzervativní černé a bílé. A pokud se bude Apple chtít držet co nejjednodušší struktury prodávaných výrobků, zřejmě se písmeno C stane i symbolem nové řady cenově dostupných iPhonů. Ale to vše je zatím ve hvězdách nad Kalifornií a my si musíme zatím počkat, třeba nás všechny Apple jen vodí za nos.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments