Domů » Bleskovky » Levná Xperia E4 se předčasně odhaluje: Nabídne 5″ qHD displej a čtyřjádrový procesor

Levná Xperia E4 se předčasně odhaluje: Nabídne 5″ qHD displej a čtyřjádrový procesor

V současné době reprezentuje Sony v nižší cenové kategorii model Xperia E3. Ačkoliv vstoupil na trh ve třetím čtvrtletí tohoto roku, výrobce již pracuje na nástupci, jehož označení bude logicky Xperia E4. Úhlopříčka obrazovky naroste na pět palců, spokojit se ovšem budeme muset s rozlišením 540 x 960 px, což znamená jemnost průměrných 220 ppi.

 

Hnacím motorem Xperie E4 se stane čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 s frekvencí 1,3 GHz. Ten doplní 1GB operační paměť. Skóre v benchmarku AnTuTu činí 17857 bodů. K dispozici bude jak verze s jedním slotem na SIM kartu, tak i varianta se dvěma. Jako operační systém bude nasazen Android 4.4 KitKat, během první poloviny příštího roku by nicméně měl dorazit update na novější Lollipop.

 

Výrobce zamýšlí novinku oficiálně představit na veletrhu MWC, u čehož naše redakce nebude chybět. Do obchodů by se poté měla dostat do konce března a to za cenu nepřekračující pět tisíc korun. Troufáme si ovšem tvrdit, že nenasadí-li Sony agresivnější cenovou politiku, pak to oproti mnohdy lépe vybavené konkurenci nebude mít lehké.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. Hm…. Takže nečekal bych, že bude mít nějakou extra výbavu asi cca stejný jako E3 která je pamětí nepoužitelná. Když tam dají 8GB bude to telefon na úrovni Lumie 535 jenže ta má startovací cenu 3290,- takže za 5000,- DĚKUJEME, ODEJDĚTE :)

    • lanege (neregistrovaný)

      nelze asi srovnavat lumii ktera je maximalne dotovana vyrobcem a prodavana skoro za naklady aby se windows phone alespn nejak prodaval …

  2. Díky těm kulatým rohům to vypadá jako telefon z Číny…

  3. icemaster (neregistrovaný)

    A kde je LTE a NFC které E3 ma? Jak je v telefonu cpu MTK…. Tak ruce pryč… Tot ma zkušenost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).