Domů » Články » Letgo ohlásilo konec. Vybíráme nejlepší alternativy

Letgo ohlásilo konec. Vybíráme nejlepší alternativy

Každý, komu se doma válí nepoužívané věci, na tento typ služeb nedá dopustit. Online tržnice, kde lidé prodávají věci jiným lidem, jsou tady s námi delší dobu. Zatímco ve světě vládne tržiště eBay, u nás byla situace vždy roztříštěnější. S odchodem populární aplikace Letgo se virtuální tržiště o jednoho hráče zmenšila, i tak je ale z čeho vybírat.

Letgo už v Čechách i na Slovensku konec ohlásilo několikrát, pak ale vždy bylo opětovně spuštěno. Tentokrát to ale vypadá, že je konec definitivní, nebo alespoň dlouhodobý. Samotní tvůrci aplikace k vypnutí služby žádný komentář neposkytli – nad důvodem zrušení prosperující aplikace tak zůstává velký otazník.

letgo konec
Pokud zavítáte na oficiální stránky služby Letgo, objeví se následující hláška. Služba už bohužel v ČR není dostupná, a stejné je to v případě Slovenska.

Bazoš

Patrně není nikdo, kdo by jej neznal. Server Bazoš.cz se za dobu své existence (i přes velmi jednoduchý design) stal synonymem pro online inzeráty, které využívá značné množství lidí. Aktuálně se může pochlubit více než 1,2 miliony inzerátů, což je bezpochyby úctyhodné číslo. Na jeho stránkách můžete prodávat prakticky cokoliv, od dětských dudlíků až po reality, přičemž nechybí ani služby. Bazoš má také své mobilní aplikace a kromě České republiky funguje také na Slovensku, v Polsku a Rakousku. Kromě webové verze nabízí i mobilní aplikaci pro Android a iPhone.

‎Bazoš
‎Bazoš
Autor: Radim Smicka
Cena: zdarma+

Sbazar

Jedním z největších internetových bazarů u nás je Sbazar.cz (stejně jako Bazoš funguje od roku 2003) a stojí za ním český internetový gigant Seznam.cz. S nabídkou takřka 1,7 milionu inzerátů je zárukou, že na něm najdete prakticky cokoliv, přičemž největší oblibu si získal u maminek a motoristů, kteří s přehledem okupují třetinu všech inzerátů. Mobilní aplikace jsou v případě Sbazaru samozřejmostí.

Sbazar.cz
Sbazar.cz
Cena: zdarma
‎Sbazar.cz
‎Sbazar.cz
Cena: zdarma

Hyperinzerce

Z naší nabídky patří portál Hyperinzerce.cz k těm „menším“, když nabízí okolo 900 tisíc inzerátů. Společně s klasickými kategoriemi, které nabízí i ostatní bazary, má však několik kategorií navíc. Mezi ně patří seznamka, kultura či cestování, čímž se od nabídky konkurence odlišuje. Předností jsou také dostupné vzory smluv, což ocení především pronajímatelé. Bohužel Hyperinzece nenabízí žádnou mobilní aplikaci.

online shopping marketplace
Online tržiště LetGo skončilo. Vybíráme nejlepší alternativy

Aukro

Dříve nejznámější dražební portál u nás, nyní jeden z okrajových hráčů. Po malé epizodě s polským vlastníkem se Aukro opět vrátilo do českých rukou a sází na návrat k původnímu směru. Aukro neposkytuje klasický formát inzercí, naproti tomu zastřešuje aukce jak jednotlivců, tak menších prodejců. Pokud ale chcete, můžete klidně prodat něco i za pevně stanovenou cenu. Mobilní aplikace jsou rovněž k dispozici.

Aukro.cz
Aukro.cz
Autor: AUKRO s.r.o.
Cena: zdarma
‎aukro.cz
‎aukro.cz
Autor: AUKRO s.r.o.
Cena: zdarma

Facebook Marketplace

Většina našich digitálních životů už na Facebooku je, tak proč toho nevyužít a něco tam rovnou neprodat. Možná i toto byl myšlenkový pochod manažerů největší sociální sítě světa. Přímo přes Facebook můžete prodat takřka cokoli snadno a rychle. Inzerátů najdete nepřeberné množství, pro mnohé je výhoda také v pohodlí, které Facebook Marketplace nabízí. Bohužel nemá samostatnou aplikaci, nicméně potěší integrace do základního klienta.

marketplace facebook online shopping
Marketplace sází na jednoduchou premisu: Facebook má každý

Aplikace Batner: nejlepší náhrada za Letgo?

Vůbec nejmladší štikou v rybníce je portál Batner, který nabízí nejen webové rozhraní, ale především také mobilní aplikace, na kterou hodně sází. Nejmladší inzertní portál je na trhu teprve od začátku letošního roku, nicméně už tak má ambice nahradit právě Letgo.

‎BATNER
‎BATNER
Autor: Tomas Vass
Cena: zdarma

Vývojáři ucítili příležitost na trhu a do své mobilní aplikace přidali to nejlepší z původního Letgo, nicméně u „kopírování“ to nezůstalo, jelikož v aplikaci najdete spoustu vlastních nápadů. Vypíchnout musíme lepší filtraci inzerce, pokročilou kategorizaci, či možnost výměny i darování věcí. Zamrzí snad jen výrazně nižší uživatelská základna, tak držme Batnerovi palce, ať mu uživatelé přibývají a český i slovenský trh se dočká důstojné náhrady za zrušené Letgo.

Prodáváte či nakupujete přes internetové bazary a inzerce? Jaký portál je váš nejoblíbenější? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Slezy596
Uživatel
Slezy596
Offline

Hyperinzerce jeste existuje? :D

Inzerent 21. století
Anonym
Inzerent 21. století
Offline

Na Annonci se zapomnělo ?

Inzerent z 31. století
Anonym
Inzerent z 31. století
Offline

Ta fakt ještě existuje? ? v DB mají 200k inzerátů, to je proti Bazosi a sBazaru prcek.