Cena:

Lenovo Legion: nadupaný herní smartphone s futuristickým designem

Lenovo Legion Phone obr 01

Do éteru pronikly nové obrázky herního telefonu Lenovo Legion, které na rozdíl od prvních březnových renderů lépe přibližují jeho neobvyklý design – zadní fotoaparáty se nacházejí téměř ve středu, duální LED blesk pak přímo ve středu a selfie kamerka s vysunovacím mechanismem je umístěna na boku.

Lenovo Legion Phone obr 01
Lenovo Legion

Lenovo Legion bude herní smartphone na první pohled, divoký design zad bude rozhodně v rukách manažera vypadat nepatřičně. Dle všeho Lenovo nabídne tři barevné varianty – červenou, šedou a šedou s červenými prvky. Zadní kryt má působit, jako by byl transparentní. Lenovo již potvrdilo, že maximální nabíjecí výkon bude stanoven na 55 Wattů, nabíjecí USB-C konektor se bude nacházet jak na spodní, tak (pro pohodlnější hraní) i na boční straně. Obrázky, které byly pořízeny z promo videa, také potvrzují, že smartphone bude disponovat dvěma porty USB-C (jedním klasicky vespodu a druhým na boku), a ukazují i dva široké reproduktory pro stereo zvuk, nacházející se navrchu a vespod.

Lenovo Legion Phone obr 02
Lenovo Legion

Telefon podle předchozích oficiálních i neoficiálních zpráv dostane do vínku čipset Snapdragon 865, displej s rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 144 Hz, duální fotoaparát s rozlišením 64 a 16 MPx, přední 20MPx kamerku,  úložiště UFS 3.0, podporu 5G sítě a baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou superrychlého nabíjení s výkonem 90 W (z 0–100 % by se měla nabít za pouhých 20 minut).

NepřehlédněteVybrali jsme deset mobilních her s nejlepší grafikou

V tuto chvíli není známo, kdy bude první herní smartphone čínského počítačového obra uveden na scénu, předpokládat lze „někdy“ letos. Konkurenci bude mít každopádně nemalou, herní telefony s úspěchem vyrábí např. podznačka Xiaomi Black Shark, Asus (Asus ROG Phone, Asus ROG Phone 2) nebo Razer (Razer Phone, Razer Phone 2) a dostatek výkonu pro hry (i ty hardwarově nejnáročnější) nabízejí rovněž vlajkové lodě Samsungu, Huawei, Applu či zmíněného Xiaomi.

Autor článku
Martin Duchoslav