TOPlist

Lék na stárnutí? Šéf OpenAI investoval 4 miliardy do nadějného startupu

starý muž líbá starou ženu
  • Sam Altman zainvestoval astronomickou částku do biotechnologického strartupu
  • Retro Biosciences chce pomocí genetického inženýrství omlazovat buňky
  • Své jmění do podobných podniků investují také Jeff Bezos, Jack Dorsey či Mark Zuckerberg

Jedna z největších obav téměř každého člověka je ze smrti. Výjimkou nejsou ani nejbohatší lidé na naší planetě, kteří s pomocí svých financí hledají cesty, jak lidstvu významně prodloužit život. Mezi ně patří kupříkladu Jeff Bezos, Jack Dorsey či Mark Zuckerberg, a nyní také Sam Altman. Toho podle jména zná sice jen menší množství lidí, nicméně Altman je generálním ředitelem společnosti OpenAI, která se zabývá vývojem umělé inteligence, jako je ChatGPT.

Sam Altman, OpenAI CEO (vygenerováno pomocí AI)
Generální ředitel OpenAI Sam Altman, jak jej vygenerovala umělá inteligence

Sam Altman podle MIT Technology Review investoval 180 milionů dolarů (cca 4 miliardy korun) do biotechnologického startupu Retro Biosciences, který o sobě dal poprvé vědět v roce 2022 a má v plánu za pomocí genetického inženýrství omlazovat buňky. Altman držel svou investici v tajnosti z obavy, aby jiný miliardář neoznačil tento projekt za marnotratný, a tím nesnížil jeho hodnotu.sarco nahledNepřehlédněte

Sebevražednou kapsli Sarco vytisknete na 3D tiskárně. Hrozivé sci-fi, nebo projev humanity?

Vzhledem k nedávným investicím miliardářů do firem, které slibují nalezení „léku na stárnutí“, není vyloučeno, že se brzy dočkáme nějakých hmatatelných výsledků. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos vložil do podobného startupu Altos Labs přes 270 milionů dolarů (cca 6 miliard korun) a 45letý podnikatel Bryan Johnson utrácí každý rok 2 miliony dolarů (cca 44 milionů korun), aby zvrátil proces stárnutí.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku