Domů » Články » Legendární deskovka, povedený videoeditor a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Legendární deskovka, povedený videoeditor a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Dnešní přehled aplikací a her přinese šest titulů pro obě hlavní platformy Android i iOS. Všechny uvedené aplikace či hry jsou dočasně dostupné zcela zdarma, ačkoliv si za ně normálně jejich autoři nějaký poplatek účtují.

Doba bezplatné dostupnosti však závisí čistě jen na jejich uvážení, a proto ji nemůžeme nijak ovlivnit. Pokud vás tedy nějaká položka zaujme, se stažením zbytečně neváhejte – brzy již zdarma být nemusí.

iOS

Bubble Tower 2

‎Bubble Tower 2
Cena: zdarma+

Druhý díl oblíbené hry Bubble Tower přináší zbrusu novou dávku levelů, u nichž si pořádně potrápíte mozek. Cíl zůstává stejný jako v prvním díle – na zelenou podložku musíte bezpečně umístit kostku, která se nachází na vrcholu konstrukce z různě tvarovaných bublin. Konstrukce jsou samozřejmě level od levelu složitější a propracovanější, takže budete muset více přemýšlet a možná i trochu riskovat.

Samotný princip je poměrně jednoduchý – dotekem praskáte bubliny, čímž narušujete strukturu věže, která se pak začne chovat přesně dle fyzikálních zákonů. To musíte využít pro navigaci kostky na správné místo. Vaším největším přítelem i zkázou tak bude náklon, odrazy a podobné jevy.

Hra obsahuje více než stovku unikátních levelů, jež mají potenciál zaujmout na mnoho hodin. Hraní vám zpříjemní i originální hudební podklad.

War of Eclipse

‎War of Eclipse
Cena: 25,00 Kč+

War of Eclipse je volným pokračováním hry Tower of Fortune, kterou jsme v našem výběru měli nedávno. Stejně jako její předchůdce i tato hra získala od uživatelů a herních webů skvělé recenze, které si cení skvělé hratelnosti a jedinečného retro vzhledu.

Hra je kombinací adventury, RPG a „postřehovky“. Hrajete za kapitána vesmírné lodi, která se zřítila v divoké bitvě. Zachránili vás však lidští hrdinové, s nimiž se spojíte v boji proti nepřátelským mimozemšťanům. Jak bude hra postupovat, odhalí se i kompletní příběh příčin boje o Zemi.

Postupem času se vám odemkne sedm unikátních bojových lodí, které můžete samozřejmě i dále vylepšovat a vyzbrojovat. A můžete si být jistí, že to bude potřeba! Čekat na vás totiž bude 35 typů mimozemských nepřátel, kteří se určitě nebudou chtít nechat porazit snadno.

Kromě hlavního příběhu hra obsahuje i menší vedlejší výzvy, které se budou náhodně objevovat v průběhu hraní. Na získání čeká také dvacítka achievementů.

Boximize

‎Boximize
Cena: zdarma

Aplikace Boximize byla Applem vybrána jako jedna z nejlepších v oblasti produktivity, pro což existuje velmi dobrý důvod. Přináší totiž zcela nový koncept zaznamenávání poznámek a informací, který kombinuje jednoduchost poznámek s praktickými funkcemi komplexních databází.

Jednoduše zapisujete všemožné poznámky a informace, avšak využíváte při tom různé datatypy, mezi nimiž pak můžete napříč aplikací vyhledávat, seřazovat si je, dělat si z nich statistiky a podobně.

K dispozici máte 27 přednastavených kolekcí, mezi nimiž nechybí například recepty, úkoly, tréninkový deník, události, výdaje, filmová sbírka a podobně. Vytvořit si ale můžete i zcela nové a personalizované kolekce dle vašich unikátních potřeb.

Ve všech těchto kolekcích poté můžete využívat 20 datatypů, jako je například telefonní číslo, lokace, URL, ručně psané poznámky, hlasové záznamy, datum a čas, nebo zaškrtávací seznamy. To vám pomůže vnést i do zcela náhodných poznámek určitý řád, díky němuž budete později moci potřebné informace snadno najít.

Videdit

Videdit je jednoduchá a snadno pochopitelná videostřižna, s níž během několika minut vytvoříte z natočených videí sestříhaný klip vhodný k prezentaci. Hned na úvod je třeba říct, že některé funkce jsou uzamčeny in-app platbou. Všechny tyto platby jsou však v současnosti stejně jako aplikace samotná zdarma, takže si můžete veškeré funkce bezplatně odemknout.

Kromě běžného střihu videa a ořezu snímku získáte přístup také k nástrojům pro přibližování videa, rotaci či kompletní otočení záznamu a měnit budete moci také rychlost přehrávání.

Z kreativnějších funkcí pak zmiňme mozaiku, pomocí níž můžete rozpixelovat určitou část videa, což lze využít například pro anonymizaci obličejů na videu. Nechybí ale samozřejmě ani možnost různých filtrů ve stylu Instagramu a přidávat můžete také speciální zvukové efekty.

Pokud vytváříte například návod nebo nějaké studijní video, jistě oceníte možnost přidat voiceover, tedy zvukový komentář.

 

Android

Schemes Pro

Schemes Pro (KEY)
Cena: zdarma

Aplikace Schemes umožňuje dopředu naplánovat nejrůznější komunikaci, resp. odesílání zpráv. Plánovat můžete odesílání SMS, příspěvků na Facebook, Twitter a také emailů ve službě Gmail.

Snadno si tak můžete například zajistit, že už nikdy nezapomenete na narozeninové přání vzdáleným příbuzným – jednoduše si naplánujete v kolik hodin jakého dne jim má být odeslána SMS s předem připraveným textem. Aplikaci lze samozřejmě využít i k poněkud serióznějším úkolům, jako je třeba zveřejnění nějakého marketingového textu v určitý čas a podobně.

Aplikace podporuje i nahrávání obrázků a zachovává kompletní historii všech provedených úkolů, takže budete mít neustále přehled o její činnosti.

Dead Bunker 3: On a Surface

Dead Bunker 3: On a Surface
Cena: 19,99 Kč

Dead Bunker 3: On a Surface je třetím pokračováním oblíbené 3D střílečky, kterou jsme již v našem přehledu měli.

V předchozím díle jste se ocitli v roli žoldáka, kterého si najala poněkud diskutabilní korporace zabývající se biologickým vývojem. Vaším úkolem bylo se dostat do podzemního komplexu bývalého konkurenta, z nějž bylo třeba ukrást nějaké klíčové dokumenty. Problém byl v tom, že bunkr byl původním uživatelem narychlo zavřen a opuštěn poté, co v něm došlo ke katastrofě v podobě úniku nespecifikovaných látek z experimentu. A jak jste brzy zjistili, celá oblast je teď zamořena krvelačnými nestvůrami, skrz které si musíte k dokumentům cestu doslova prostřílet.

V třetím pokračování už jste původní úkol v podobě získání dokumentů splnili, avšak čeká na vás ještě jeden podstatně důležitější – dostat se živí na povrch. Opět tedy budete muset čelit hordám nepřátel, ale také zajímavým úkolům, které budete po cestě muset plnit.

Talisman

Talisman
Cena: 84,99 Kč

Talisman je licencovaná digitální varianta stejnojmenné deskové hry, která si pro svou popularitu trvající už skoro 30 let vysloužila mezi hráči již jakousi auru legendárnosti. A skvělé hodnocení zůstává i této elektronické verzi, která se řídí oficiálními pravidly čtvrté revize hry.

Hra umožňuje režim jednoho hráče proti počítači, ale podporován je naštěstí také klasický multiplayer, v němž si můžete zahrát proti 1-5 hráčům, stejně jako v deskové verzi.

Pravidla i princip jsou stejná, budete se tedy snažit dostatečně vylepšit a vybavit svou postavu do takového stavu, abyste si mohli troufnout vydat se do středu herního plánu. V něm se nachází Koruna Moci, hlavní artefakt, jehož držitel ovládne všechny ostatní hráče a zvítězí.

Oproti klasické variantě zde máte výhodu interaktivního návodu a online pravidel, což vám umožňuje případné spory vyřešit během pár vteřin. Co je naopak stejné je možnost hrát s rozšířeními, která si lze ke hře dokupovat formou in-app plateb.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).