Domů » Bleskovky » Land Rover představí vlastní telefon: důraz klade na odolnost

Land Rover představí vlastní telefon: důraz klade na odolnost

Značka Land Rover uvede na trh odolný mobilní telefon Land Rover Explore, který je údajně inspirovaný vozem Discovery. Telefon byl vyvinut ve spolupráci s Bullitt Group a odhalení proběhne na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

Nový smartphone splňuje certifikaci IP68, takže vydrží pád až z 1,8 metru, přežije dlouhodobě pod vodou (i slanou) a dokáže se také vyrovnat s extrémními teplotami, vlhkostí, tepelnými šoky a vibracemi.

Pětipalcový Full HD displej lze ovládat vlhkými prsty a problém by neměl nastat ani v rukavicích. Samozřejmostí je i kompatibilita s aplikacemi výrobce, jako jsou topografické mapy ViewRanger, počasí a podobně.

Velká 4 000mAh baterie by pak měla zajistit příjem pro celodenní pěší turistiku, cyklistiku nebo lyžování s neustálým připojením k GPS. Životnost baterie může být navíc zdvojnásobena využitím tzv. Adventure packu, což je pouzdro s integrovanou 3 600mAh baterií a externí GPS anténou pro lepší příjem v místech se špatným pokrytím.

Telefon se začně prodávat 26. dubna a nabídne 4GB RAM, desetijádrový procesor Helio X27, 16Mpx kameru, Dual SIM a podporu pro micro SD karty.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Chtěl jsem napsat, jen aby to nebyl překrytovaný „CAT“&spol. od Bullitu a hned druhá věta…????
    Takže opět jen matoucí nadpis, ach jo.

    • Proč matoucí nadpis? LR sice spolupracuje s některým výrobcem telefonů, ale neznamená to, že si jen zadal požadavek na již vyrobený telefon s jiným krytem (i když nepopírám, že to tak být může). Hlavní je to, že to bude prodávat pod svojí značkou, takže pochybuji, že by neměl docela přísný dohled nad tím, zda telefon splňuje veškeré požadavky a avizované vlastnosti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).