Lamborghini představilo smartphone a tablet s Androidem

Věhlasný výrobce supersportovních automobilů Lamborghini před pár dny představil svůj první smartphone a tablet s operačním systémem Android. Jako první se podíváme na jeho chytrý telefon, který nese označení TL700. Ten na první pohled zaujme svým pozlaceným tělem a zadním krytem, na jehož výrobu byla použita krokodýlí kůže. Čelní straně telefonu dominuje dotykový displej s úhlopříčkou 3,7“ a rozlišením 480 x 800 pixelů. Jeho dokonalou ochranu před poškrábáním pak zajistí safírové sklíčko. Srdcem celého zařízení se stal jednojádrový procesor od Qualcommu s taktovací frekvencí 1,2 GHz a 512 MB operační paměti. Další výbava zahrnuje 5Mpx fotoaparát, přední VGA kamerku a 4 GB úložného prostoru s možností dalšího rozšíření za pomoci paměťových microSD karet. O dostatečnou výdrž celého zařízení se postará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1400 mAh.

    

Nyní se dostáváme k tabletu, který Lamborghini pojmenovalo L2800. Ten se může pochlubit dotykovým displejem s úhlopříčkou 9,7“ a rozlišením 1024 x 768 pixelů. Pod jeho kapotou se opět ukrývá procesor z dílen Qualcommu s taktem 1,2 GHz, kterému sekunduje 512 MB paměti RAM. Na zádech tabletu se nachází čočka 5Mpx fotoaparátu, které dělá společnost přední 2Mpx kamerka pro videohovory. Kapacita interní paměti se zastavila na hodnotě 4 GB a jako v případě modelu TL700 je opět rozšiřitelná díky přítomnosti slotu na paměťové karty. Obě zařízení pohání operační systém Android v dnes již jeho silně zastaralé verzi 2.3. Dle slov výrobce se však obě zařízení v brzké době dočkají updatu na verzi Androidu 4.0. Pokud vás zajímá cena obou produktů, tak věřte, že bude stejně luxusní jako v případě automobilů s černým býkem ve znaku. Dotykový smartphone TL700 bude k dispozici za cenu 2743 USD (zhruba 56 000,- Kč ) a tablet L2800 si budete moci pořídit za doporučenou prodejní cenu 2286 USD (zhruba 46 000,- Kč). Obě novinky si svou premiéru odbyly v Rusku, kde i samotný výrobce počítá s největším odbytem těchto luxusních hraček.

   

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku