Domů » Bleskovky » Ladibird: Příslušenství, které promění iPhone v profesionální fotoaparát

Ladibird: Příslušenství, které promění iPhone v profesionální fotoaparát

Fotografování mobilními telefony zažilo v posledních letech neuvěřitelný boom. Díky neustále se zlepšující optice, smartphony začaly přebírat roli kompaktních fotoaparátů, což ostatně potvrzují propady jejich prodejů po celém světě. Této vlny se samozřejmě snaží využít výrobci příslušenství, kteří uživatelům nabízejí nepřeberné množství různých doplňků v podobě ministativů či objektivů, které mají zaručit lepší kvalitu výsledných snímků.

ladibird Indiegogo video

Této myšlenky se chopila i trojice studentů z University of Singapure, kteří se svým projektem Ladibird hodlají fotografování pomocí iPhonu povznést na zcela nový stupeň. Jejich zařízení lze ve zkratce popsat jako obal, který disponuje vlastním objektivem a CMOS snímačem (50 mm, f/1,8), jenž je údajně sedmkrát větší, než jaký nabízejí současné smartphony. Autoři se dokonce nebojí tvrdit, že výsledné snímky mají být podobné kvality, jaké lze dosáhnout za pomoci zrcadlovek.

 

Propojení mezi krytem a telefonem zajišťuje speciální aplikace, která zároveň využívá displej jako hledáček. Ukládání dat probíhá bezdrátově a lze využít rychlé sdílení na sociální sítě. Bližší technické parametry bohužel autoři z konkurenčních důvodů neprozradili. S oficiální distribucí se počítá v polovině letošního roku, přičemž doporučená cena by se měla pohybovat okolo 300 USD (6 000 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. To už si radši investuji 2x tolik do nějaké skutečné zrcadlovky :) Každopádně je to zajímavé, jsem zvědav na první ukázky skutečných fotografí :)

 2. Radovan (neregistrovaný)

  Mám Sony QX10, myslím, že nemají moc šancí…

 3. No to je mi novinka… Studentíci ze Singapuru přišli na něco, co už nějakou dobu má např. Sony…

  A ještě by se slušelo trochu zamyšlení nad souvětím „disponuje vlastním objektivem a CMOS snímačem (50 mm, f/1,8), jenž je údajně sedmkrát větší, než jaký nabízejí současné smartphony“

  -> Opravdu má CMOS větší než Nokia 808 nebo Lumia 1020? Že nabízí větší senzor než většina smartphonů beru, ale ne než všechny.

  • knizmi (neregistrovaný)

   No, uvádějí, že je 7x větší, než ve většině smartfounů. To může být cokoliv, ale dalo by se očekávat, že to bude kolem 1″. N808 má, pokud vím, 1/1.2 a L1020 1/1.5. Takže by teoreticky měl být větší.

   Jinak ale výrok „disponuje … CMOS snímačem (50 mm, f/1,8)“ mi přijde, jako by si autor myslel, že clona a ohnisko jsou parametry snímače.

   Jinak se to ale zrcadlovce samozřejmě ani omylem nevyrovná (stejně jako nic, co není zrcadlovka) :)

   I 1″ snímač je moc malý na pěkný bokeh při tomhle ohnisku a samozřejmě tam bude chybět to zrcátko, takže ostření bude taky naprd :)

 4. Johny (neregistrovaný)

  Stockové fotky

  Mizerné logo

  Vyrenderovaný, a ještě blbě, produkt jako jediná ukázka

  University of Singapure (Singapore / Singapur když už)

  —————

  Nezajímá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).