Domů » Bleskovky » Ladibird: Příslušenství, které promění iPhone v profesionální fotoaparát

Ladibird: Příslušenství, které promění iPhone v profesionální fotoaparát

Fotografování mobilními telefony zažilo v posledních letech neuvěřitelný boom. Díky neustále se zlepšující optice, smartphony začaly přebírat roli kompaktních fotoaparátů, což ostatně potvrzují propady jejich prodejů po celém světě. Této vlny se samozřejmě snaží využít výrobci příslušenství, kteří uživatelům nabízejí nepřeberné množství různých doplňků v podobě ministativů či objektivů, které mají zaručit lepší kvalitu výsledných snímků.

Této myšlenky se chopila i trojice studentů z University of Singapure, kteří se svým projektem Ladibird hodlají fotografování pomocí iPhonu povznést na zcela nový stupeň. Jejich zařízení lze ve zkratce popsat jako obal, který disponuje vlastním objektivem a CMOS snímačem (50 mm, f/1,8), jenž je údajně sedmkrát větší, než jaký nabízejí současné smartphony. Autoři se dokonce nebojí tvrdit, že výsledné snímky mají být podobné kvality, jaké lze dosáhnout za pomoci zrcadlovek.

 

Propojení mezi krytem a telefonem zajišťuje speciální aplikace, která zároveň využívá displej jako hledáček. Ukládání dat probíhá bezdrátově a lze využít rychlé sdílení na sociální sítě. Bližší technické parametry bohužel autoři z konkurenčních důvodů neprozradili. S oficiální distribucí se počítá v polovině letošního roku, přičemž doporučená cena by se měla pohybovat okolo 300 USD (6 000 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments