Domů » Bleskovky » T-Mobile dokončil LTE pokrytí v dalších 124 městech. Rychlá data sviští i na silnicích a přehradách

T-Mobile dokončil LTE pokrytí v dalších 124 městech. Rychlá data sviští i na silnicích a přehradách

Operátor T-Mobile od června rozšířil pokrytí rychlým LTE mobilním internetem na většinu velkých přehrad a jezer. Síť čtvrté generace rovněž nově pokrývá devět hlavních dálnic a rychlostních silnic. V červnu operátor navíc pokryl dalších 124 měst a obcí. Síť LTE již pokrývá Brněnskou přehradu, Dalešice, Hracholusky, Jesenici, Lhotu, Lipno, Máchovo jezero, Nové Mlýny, Orlík, Rozkoš, Seč a Slapy. 

Mezi nejlépe pokrytá města signálem nejrychlejšího mobilního internetu na celém svém území patří Praha, Brno, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Benešov, Kopřivnice. Nově v červnu přibyly Plzeň, Karlovy Vary, Cheb, Prachatice, Velké Meziříčí, Kuřim a Humpolec. Pořádně si uživatelé zasviští také v Telči, Kaplici či Světlé nad Sázavou. Do konce roku na LTE mapu přibudou všechna krajská města České republiky. 


Aktuální mapa pokrytí LTE/LTE-Advanced od T-Mobile

T-Mobile pokračuje také v pokrývání hlavních komunikací. Více než 75% LTE pokrytí je dostupné i při jízdě na následujících dálnicích a rychlostních silnicích: D1, D2, D3, D5, R1, R46, R48, R55 a R7. 

Operátor rovněž spustil několik novinek na své mapě pokrytí. Uživatelé si tak mohou zjistit například plánované pokrytí sítí LTE do konce letošního roku nebo oblasti pokrytí technologií LTE-Advanced umožňující rychlost stahování až 225 Mbit/s.

Letní LTE truck a síť nové generace LTE+

Zákazníci operátora se mohou v současné době setkat s mezinárodní letní kampaní zaměřenou na síť nové generace LTE+. Jedná se o nové označení pro jeho LTE síť, která je postavena na třech pilířích: síť LTE+ umožňuje díky VoLTE, které T-Mobile spustil v ČR jako první (více informací), prémiovou kvalitu hovoru, splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy Deutsche Telekom a díky LTE-Advanced umožňuje rychlost až 225 Mb/s. 

V letních měsících je možno nejen na festivalech v České republice potkat LTE truck T-Mobile. Ten nabízí vedle zábavy a soutěží také možnost aktualizace či výměny starší SIM karty, která nepodporuje LTE, za tu, která bude LTE umět. Zaměstnanci T-Mobile budou také nabízet datové služby operátora. LTE truck můžete potkat v následujících termínech a destinacích: 

 • 31. 7. – 1. 8. 2015 – České hrady, Švihov
 • 7. 8. – 8. 8. 2015 – Moravské hrady, Brno – Veveří
 • 28. 8. – 30. 8. 2015 – Carros de Foc – obří loutky v ulicích, Plzeň

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

11 komentářů

 1. mikiqex (neregistrovaný)

  Hm, ale že to mají v mapce ještě neznamená, že tam LTE skutečně je. Třeba na chalupě má být, ale chytám tam jen EDGE.

  • Tak mapka někde na netu snese všechno. Realita je pak většinou zcela odlišná. Hodně cestuji a třeba na D1 je 3G vzácnost, a občas nemám ani EDGE. Na Vysočině, která je podle mapky také zcela pokrytá se pohybuji často a nejčastěji vidím na displeji E občas 3G, ale LTE to je spíš vzácnost.

  • Lukáš (neregistrovaný)

   Tak to ne, bydlím na Žďársku, a tady je LTE snad už všude.

 2. nocturne.op.15 (neregistrovaný)

  Ta mapka je uplne mimo realitu. Bydlim 2km od cedule Praha – a ani si nezavolam. Takova je realita. Jenze by to v marketingovych materialech nevypadalo tak hezky…

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Mapka může být pravdivá a přesto nemusíte mít signál.

  S digitálním signálem je to krapet složitější, ta mapka je 2D a zobrazuje dostup signálu v ideální výšce a přímé viditelnosti na vysílač.

  Stačí když pojedete ve vlaku, nebo máte vysílač za listnatým lesem, jste v ďolíku nebo okolo sou vysoké stavby či vysokonapěťové rozvody a už máte signál špatný až žádný.

  Další věc je logika telefonu který při slabém signálu automaticky přepne na horší normu. To slabém neznamená žádném signálu

  A poslední „drobný“ detail je, že si pro LTE musíte vyměnit SIMku

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A ještě mě napadá, pokud má někdo telefon neurčení pro EU tak nemusí mít podporu správné frekvence…

 4. Rybníky… kdyby radši konečně pokryli aspoň polovinu D8…

 5. Rychlost výstavba je nesmírně rychlá oproti stavbě 3G sítí, konečně! Na Skalce v ÚL jsem zkoušel „bílou krabičku“ a připojená na 3G = rychlost 10/2Mbit. O2 LTE v mobilu nejvíce 35/15Mbit za jízdy před Slaným. Stabilně rychlost 15/15Mbit.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Aktuálně žádná výstavba 3G už není a nebude! 4G se za 3G vyměňuje v rámci záruky. Ona většina výrobců technologie pro vysílače už to 3G nevyrábí a technická podpora se blíží ke konci.

 6. rAdOn (neregistrovaný)

  zajímalo by mě kdy se soudruzi podívají na moravu, 2 měsíce tam noha nevkročila

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).