T-Mobile dokončil LTE pokrytí v dalších 124 městech. Rychlá data sviští i na silnicích a přehradách

Operátor T-Mobile od června rozšířil pokrytí rychlým LTE mobilním internetem na většinu velkých přehrad a jezer. Síť čtvrté generace rovněž nově pokrývá devět hlavních dálnic a rychlostních silnic. V červnu operátor navíc pokryl dalších 124 měst a obcí. Síť LTE již pokrývá Brněnskou přehradu, Dalešice, Hracholusky, Jesenici, Lhotu, Lipno, Máchovo jezero, Nové Mlýny, Orlík, Rozkoš, Seč a Slapy. 

Mezi nejlépe pokrytá města signálem nejrychlejšího mobilního internetu na celém svém území patří Praha, Brno, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Benešov, Kopřivnice. Nově v červnu přibyly Plzeň, Karlovy Vary, Cheb, Prachatice, Velké Meziříčí, Kuřim a Humpolec. Pořádně si uživatelé zasviští také v Telči, Kaplici či Světlé nad Sázavou. Do konce roku na LTE mapu přibudou všechna krajská města České republiky. 


Aktuální mapa pokrytí LTE/LTE-Advanced od T-Mobile

T-Mobile pokračuje také v pokrývání hlavních komunikací. Více než 75% LTE pokrytí je dostupné i při jízdě na následujících dálnicích a rychlostních silnicích: D1, D2, D3, D5, R1, R46, R48, R55 a R7. 

Operátor rovněž spustil několik novinek na své mapě pokrytí. Uživatelé si tak mohou zjistit například plánované pokrytí sítí LTE do konce letošního roku nebo oblasti pokrytí technologií LTE-Advanced umožňující rychlost stahování až 225 Mbit/s.

Letní LTE truck a síť nové generace LTE+

Zákazníci operátora se mohou v současné době setkat s mezinárodní letní kampaní zaměřenou na síť nové generace LTE+. Jedná se o nové označení pro jeho LTE síť, která je postavena na třech pilířích: síť LTE+ umožňuje díky VoLTE, které T-Mobile spustil v ČR jako první (více informací), prémiovou kvalitu hovoru, splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy Deutsche Telekom a díky LTE-Advanced umožňuje rychlost až 225 Mb/s. 

V letních měsících je možno nejen na festivalech v České republice potkat LTE truck T-Mobile. Ten nabízí vedle zábavy a soutěží také možnost aktualizace či výměny starší SIM karty, která nepodporuje LTE, za tu, která bude LTE umět. Zaměstnanci T-Mobile budou také nabízet datové služby operátora. LTE truck můžete potkat v následujících termínech a destinacích: 

  • 31. 7. – 1. 8. 2015 – České hrady, Švihov
  • 7. 8. – 8. 8. 2015 – Moravské hrady, Brno – Veveří
  • 28. 8. – 30. 8. 2015 – Carros de Foc – obří loutky v ulicích, Plzeň
Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku