Domů » Články » Kreslení od Autodesku, povedený přehrávač podcastů a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Kreslení od Autodesku, povedený přehrávač podcastů a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Jako téměř každé úterý, i dnes přinášíme pravidelný přehled zlevněných aplikací a her. Tituly zde uvedené jsou běžně zpoplatněny, avšak jejich vývojáři se je rozhodli dočasně uvolnit zdarma.

Doba bezplatné dostupnosti bohužel nezávisí na nás a aplikace tak již brzy mohou být opět placené. Pokud vás tedy nějaká položka zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. Jednou stažené aplikace zůstanou na iOS i Androidu označené jako „zakoupené“ i po odinstalaci. Můžete tak tedy stahovat i takříkajíc „do zásoby“.

iOS

Noogra Nuts

‎Noogra Nuts
Cena: zdarma+

Noogra Nuts je vtipná oddechovka, která dokáže skvěle zabavit v kratších časových úsecích. Jedná se tak o skvělou zábavu například při čekání na autobus nebo při nudné přednášce ve škole.

Ve hře ovládáte veverku, jejíž speciální schopností je rozbíjení ořechů v nadživotní velikosti hlavou. Ořechy z nějakého záhadného důvodu padají z nebe a vaším cílem bude jich co nejvíce rozlousknout. Za rozlousknutý ořech obdržíte bodové ohodnocení, které lze ještě zvýšit jeho snědením.

Hra nabízí celkem tři hlavní režimy: klasický, survival a džungli. V klasickém režimu budete muset během 120 vteřin sníst co nejvíc ořechů, přičemž důležité bude vybírat ty s vysokým bodovým ohodnocením. A to v časové tísni nemusí být vždy nejjednodušší. Režim survival pak není časově nijak omezen, avšak kromě ořechů zde padají také obrovské balvany. Mezi nimi musíte kličkovat tak, abyste zvládli zkonzumovat co nejvíce ořechů a nestalo se z vás přitom veverčí pyré. Nejtěžší režim je jednoznačně džungle, v níž o váš život usilují kromě valících se balvanů také zkažené ořechy. A aby to nebylo tak jednoduché, vaše snažení v divočině je omezeno dvouminutovým limitem.

Hra zaujme i „roztomilou“ grafikou, která snad trochu pomůže utlumit nevyhnutelné záchvaty vzteku z nečekaného rozmačkání kameny.

Castro Podcasts

‎Castro Podcast Player
Cena: zdarma+

Jak asi vzhledem k názvu aplikace tušíte, jde o přehrávač podcastů. Oproti ostatním přehrávačům podcastů však Castro nabízí trochu jiný přístup, který oceníte zejména pokud odebíráte větší množství pořadů.

Všechny nové epizody totiž končí ve virtuální schránce, kde se řadí podobně jako třeba emaily. Ve schránce si můžete přečíst popisky epizod a na základě toho daný podcast archivovat nebo přidat do fronty.

K archivovaným podcastům se lze vrátit až budete mít nedostatek obsahu, zatímco ty nejlepší můžete poslouchat hned. Obsah fronty lze samozřejmě libovolně řadit a potěší také funkce pro automatické offline uložení položek ve frontě. Podcasty hrají ve frontě kontinuálně za sebou, což oceníte třeba při jízdě v autě, kdy není vhodné rozptylovat se přepínáním.

K epizodám se lze samozřejmě dostat i ze stránky daného podcastu a nemusíte tak být odkázáni pouze na frontu. Jednotlivé díly lze navíc hvězdičkovat a poté zpětně procházet dle hodnocení. K dispozici je i historie přehrávání, díky níž se budete moci v budoucnu vrátit k nejzajímavějším dílům.

ALIVE

‎ALIVE Movie Maker
Cena: zdarma

ALIVE je bohatě vybavený videoeditor, s nímž dokážete vytvářet působivá videa. Nezáleží přitom na tom, jestli vytváříte minifilm z dovolené, nějaký návod, nebo třeba amatérský videoklip.

Aplikace totiž nabízí celou řadu klasických „seriózních“ nástrojů, ale nechybí jí ani speciální efekty a různé animace. Z klasických nástrojů jmenujme například ořez, změnu rychlosti přehrávání, střih či mixování zvuku. Zvuk může být zcela nahrazen hudbou (k dispozici je knihovna „volné“ hudby i iTunes), ale lze ho také mísit s původním záznamem. Speciální avšak „seriózní“ funkcí je i tvorba infografik, kterou využijete například při natáčení tutoriálů.

Pokud se pomyslně přesuneme do kreativní části aplikace, narazíme na různé animace, barevné filtry, kreslené ilustrace, emoji a komiksové bubliny. Efekty podporují i motion track, což znamená, že mohou být připoutány k určité části záznamu, ačkoliv se okolí mění.

Výsledné video lze samozřejmě exportovat nebo sdílet přímo na sociální sítě, YouTube a podobné služby. Potěší však také zdarma dostupné cloudové úložiště, na němž můžete své projekty bez omezení skladovat.

 

Android

Grid Defense

Spec Defense
Cena: 64,99 Kč

Grid Defense je zajímavě pojatá tower defense hra, která využívá netradiční grafiku a poměrně unikátní herní mechanismus. Základní princip zůstává stejný, jako u všech podobných her. V každém kole se musíte pomocí věží ubránit řadám nepřátel.

Oproti jiným hrám však v tomto titulu budete hrát na šachovnicovém poli, skrz nějž se vine naznačená trasa nepřátel. Ta je samozřejmě v každém kole jiná a často působí spíše jako bludiště. Vy tak budete muset pečlivě přemýšlet, do jakých míst umisťovat jaké věže (zbraně). Prostorové možnosti jsou totiž v důsledku klikatící se cesty často velmi omezené.

Unikátní je také systém upgradování věží. Ten totiž není lineární a vy tak budete muset zvolit, jaký typ zbraní upřednostníte. To se samozřejmě podepíše nejen na efektivitě vaší obrany, ale také na vašich herních financích. Potěší také možnost odemykání speciálních schopností, které dále ozvláštní hru.

Autodesk SketchBook

SketchBook je trochu výjimka v našem seriálu. Aplikace sice původně byla placená, avšak byla uvolněna zdarma navždy.

Jedná se o velmi bohatě vybavenou a funkcemi nabitou kreslící aplikaci od známého výrobce softwaru Autodesk. Aplikace je natolik všestranná, že si poradí téměř s jakýmkoliv typem kreslení. Můžete na ní vytvářet propracované digitální obrazy, rychlé ilustrace a „čmáranice“, ale také seriózní práci.

Nástroje totiž umožňují aplikaci využít například pro navrhování designu webových stránek, skicování konceptů výrobků a podobné činnosti.

Kvůli množství ovládacích prvků je aplikaci vhodné používat zejména na tabletech s větší obrazovkou. Pokud máte ale dostatečně velký smartphone, neměl by být problém ani s ním.

Little Red Riding Hood

TA: Little Red Riding Hood
Cena: 37,99 Kč

Pohádková adventura vás zavede do fantasy světa Červené karkulky, v němž se budete muset pohybovat dobře načasovanými skoky přes nejrůznější překážky. Vaším cílem bude překonat všechny levely a osvobodit kamarády, v čemž vám však bude ledacos bránit.

Kromě stále náročnějších překážek to budou také všelijaká temná stvoření a zlovolné lesní nástrahy. Bonusem na vašich cestách budou naopak červená jablíčka, která fungují jako speciální body.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Petr Luňák

    Ten Autodesk sem kdysi cracknul

  2. Noogra nuts jsem hrál před lety na Windows. Je i ve Storu na Wokna.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).