Domů » Bleskovky » Kreativní update naučí Windows 10 tvořit složky z dlaždic a měnit teplotu barev

Kreativní update naučí Windows 10 tvořit složky z dlaždic a měnit teplotu barev

Program Insider je pro letošní rok uspán, další testovací sestavení systémů Windows 10 (Mobile) dorazí počátkem příštího roku. V Microsoftu ale nelení a připravují další novinky, které budou součástí jarní aktualizace pro kreativce. Na internet nyní unikl interní build s číslem 14997, který přináší několik zajímavých novinek, s nimiž se Insideři patrně brzy seznámí.

start

Stejně jako na telefonech bude možné tvořit s dlaždic připnutých do nabídky Start složky, které bude možné pojmenovávat a dlaždice v nich zvětšovat a zmenšovat.

Windows 10 Build 14997 - Set Up, Settings, Personalization, Edge + MORE

Novinky v interním sestavení 14997 si můžete prohlédnout v tomto videu (zdroj: WindowsCentral)

Další novinky přibudou do Nastavení:

  • veškeré položky týkající se aplikací dostanou vlastní sekci
  • přibude možnost nastavit si teplejší tóny barev ve zvolený časový interval, případně bude možné provést změnu ručně z centra akcí
  • do moderního nastavení se konečně přesune volba systémových témat, která byla dosud dostupná „postaru“ v Ovládacích panelech. Nová témata bude možné stahovat z Windows Store, kde se jich už nyní několik nachází – obsahují pozadí, barevné schéma, zvuky a sadu kurzorů.
  • v nastavení se také zjeví pravý sloupec s rychlou nápovědou

snimek-obrazovky-128

Windows 10 také dostanou nový dialog pro sdílení, který bude opět podobný tomu ze smartphonů. Několik novinek se také naučí personální asistentka Cortana, která však našince příliš zajímat nemusí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.