Domů » Bleskovky » Korejská verze LG G2 nabídne slot na paměťové karty a vyměnitelnou baterii

Korejská verze LG G2 nabídne slot na paměťové karty a vyměnitelnou baterii

LG G2, nedávno představená vlajková loď jihokorejského výrobce, se těší pozitivním ohlasům jak mezi novináři, tak i v řadách odborné veřejnosti. Přesto se ale našlo několik výtek, ať už k netradičnímu umístění hardwarových tlačítek nebo k nemožnosti uživatelské výměny akumulátoru.

Objevily se také nejasnosti kolem podpory microSD karet. Některé dokumenty totiž hovořily o možnosti rozšíření vestavěné paměti, na samotném představení o tom ale nepadlo ani slovo. Navíc telefony, které byly novinářům dostupné k vyzkoušení, příslušný slot také neobsahovaly. Jak se ale zdá, nyní se celou situaci konečně podařilo rozluštit. 

Slot pro paměťovou kartu bude zřejmě dostupný pouze v modelech určených pro jihokorejský trh. Odhalil to tamní server UnderKG.com, který zveřejnil unboxing video nového LG G2. V těchto zařízeních bude navíc možné uživatelsky vyměnit vestavěný akumulátor.

[KR] LG G2 개봉기

Tato vylepšení si ale vzhledem k větší prostorové náročnosti vybrala i dvě daně v podobě nižší kapacity baterie (2 610 mAh oproti běžným 3 000 mAh) a větší tloušťce celého telefonu, která oproti běžným 8,9 milimetrům narostla na stále přijatelných 9,14 mm. Logicky se tedy nabízí otázka pro naše čtenáře: Vyměnili byste podporu paměťových karet za kratší výdrž telefonu?

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  Na to, že je ten telefon tak velký a tlustý se jim tam teda moc veká baterka nacpat nepovedla… v porovnání s S4 například.

  • David Podzimek

   Korejská varianta má baterii zhruba jako GS4, ale EU/US model bude mít kapacitu 3000 mAh, tedy o 15 procent větší, což není tak zlé.

  • fore (neregistrovaný)

   No 2160 proti 2600 je docela podstatný rozdíl :) Mají stejně velkou baterku jako v S3 a to už je víc jak rok starý model.

  • David Podzimek

   Pak se musím omluvit, ale kolega má v článku drobný překlep. Baterie korejské verze má mít kapacitu 2610 mAh.

  • fore (neregistrovaný)

   No, stejný údaj mají i na GSM arena (2160), takže nejste sami :D

  • Miroslav Havlíček

   Omlouvám se za chybu, čerpal jsem právě z GSM arény. Podle UnderKG je to skutečně 2610 mAh. V článku jsem to opravil.

 2. copak paměťová karta, ale výměnná baterie by bodla fakt hodně, to už je dost ohrožený druh….bohužel…

  • Kupte si akupack za par stovek.

  • No ono nieje dvakrat pohodlne dobíjať v t3rene niekolkohodin akupackom oproti jednoduchej vymenne baterie resp. dokupeniu väčšej

 3. Refael (neregistrovaný)

  Proc by neslo oboji- pametovka s 3000mAh vymenitel.baterii. Na Optimusu Pro to take jde.

 4. Optimus Pro má trošku jiné rozměry. Ten telefon vypadá vážně dobře! Jen to nepřehnat s cenovkou a je to jasný favorit na můj další phone..

 5. Peter SK (neregistrovaný)

  No sa ten telefon bude dobre predavát len v Korei , lebo 600eur za telefon bez slotu na pamatovku to je prilis vela …. nie dakujem nechcem jednoznacne idem do samsung galaxy s4 ta za tu cenu ma aspon ten poondení slot na karty!!!

 6. Michal (neregistrovaný)

  Když si koupím G2 v korejské verzi,bude fungovat i u nás v ČR a bude možnost nastavení českého jazyka? Díky za odpověď

 7. sannyp (neregistrovaný)

  Byl jsem pevně rozhodnutý, že si ten telefon koupím. Ale vzhledem k absenci slotu na paměťovku už ho nechci. Nechápu, jak ho mohl někdo začít vyrábět bez toho slotu. Dneska už se dá karta strčit pomalu i do žehličky a do tak našlapaného telefonu to nejde? Nepochopitelné. Jsou sami proti sobě. Už mohli mít moje prachy, ale nebudou. A takových lidí bude určitě spousta, co si to kvůli toho rozmyslí. Kupovat ho z Číny určitě nebudu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).