Domů » Bleskovky » Korejská verze LG G2 nabídne slot na paměťové karty a vyměnitelnou baterii

Korejská verze LG G2 nabídne slot na paměťové karty a vyměnitelnou baterii

LG G2, nedávno představená vlajková loď jihokorejského výrobce, se těší pozitivním ohlasům jak mezi novináři, tak i v řadách odborné veřejnosti. Přesto se ale našlo několik výtek, ať už k netradičnímu umístění hardwarových tlačítek nebo k nemožnosti uživatelské výměny akumulátoru.

Objevily se také nejasnosti kolem podpory microSD karet. Některé dokumenty totiž hovořily o možnosti rozšíření vestavěné paměti, na samotném představení o tom ale nepadlo ani slovo. Navíc telefony, které byly novinářům dostupné k vyzkoušení, příslušný slot také neobsahovaly. Jak se ale zdá, nyní se celou situaci konečně podařilo rozluštit. 

Slot pro paměťovou kartu bude zřejmě dostupný pouze v modelech určených pro jihokorejský trh. Odhalil to tamní server UnderKG.com, který zveřejnil unboxing video nového LG G2. V těchto zařízeních bude navíc možné uživatelsky vyměnit vestavěný akumulátor.

Tato vylepšení si ale vzhledem k větší prostorové náročnosti vybrala i dvě daně v podobě nižší kapacity baterie (2 610 mAh oproti běžným 3 000 mAh) a větší tloušťce celého telefonu, která oproti běžným 8,9 milimetrům narostla na stále přijatelných 9,14 mm. Logicky se tedy nabízí otázka pro naše čtenáře: Vyměnili byste podporu paměťových karet za kratší výdrž telefonu?

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments